Polska

FREE NOW i Uber oferują darmowe przejazdy pracownikom szpitali i laboratoriów. Walka z koronawirusem trwa

Weronika Makuch
FREE NOW i Uber oferują darmowe przejazdy pracownikom szpitali i laboratoriów. Walka z koronawirusem trwa
6

FREE NOW i Uber organizują darmowe przejazdy dla pracowników służby medycznych. Kolejne firmy dołączają do walki z koronawirusem.

FREE NOW udostępni w aplikacji usługę "Dla zdrowia". Jest ona dedykowana pracownikom szpitali i laboratoriów z największych miast w Polsce. Dzięki niej będą mogli za darmo przemieszczać się do pracy - koszty przejazdów zostaną pokryte przez FREE NOW oraz firmy wspierające. Chcą zrealizować nawet 20 000 darmowych przejazdów do końca maja. Uber zapewni 10 000 przejazdów pracownikom szpitali.

FREE NOW udostępnia darmowe przyjazdy dla pracowników szpitali i laboratoriów

Każdy pracownik szpitala lub laboratorium, który chce skorzystać z darmowych przejazdów, musi zgłosić się do FREE NOW na adres dlazdrowia@free-now.com w celu weryfikacji. Po zaakceptowaniu dostanie dostęp do specjalnego konta w aplikacji, z którego będzie mógł zamawiać przejazdy. Akcja dotyczy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Wrocławia. Kierowcy FREE NOW otrzymują pełną kwotę za kurs i są zwolnieni z opłat dla FREE NOW realizując kursy w ramach akcji #TaxiDlaZdrowia, ponieważ prowizja za zlecenia w usłudze “Dla Zdrowia” wynosi 0%. Kierowcy zostali także poinformowani o niezbędnych środkach ochrony i bezpieczeństwa jak konieczność dezynfekcji auta czy pozostania w domu w razie choroby. Firma wyposażyła ich w specjalne przesłony, które oddzielają kierowcę od pasażera. Pasażerowie FREE NOW również otrzymali instrukcje dotyczące bezpieczeństwa, sugerujące m.in. korzystanie z płatności przez aplikację czy niekorzystanie z przejazdów w trakcie choroby. Dodatkowo FREE NOW deklaruje wsparcie służb sanitarnych w ustaleniu osób potencjalnie zarażonych dzięki cyfrowym zapisom wszystkich kursów.

Uber oferuje darmowe przejazdy pracownikom szpitali

Uber do końca maja zapewni 10 000 przejazdów dla pracowników służby zdrowia. Pierwsze kody już w tym tygodniu trafią do 17 placówek. Do dyrektorów szpitali zostaną przekazane kody promocyjne (o wartości 40 zł każdy) uprawniające do przejazdu do lub z wybranego szpitala. Kod należy wpisać do aplikacji Uber przed rozpoczęciem podróży. Kody są ważne od 24.03.2020 r. do końca maja.

Lista szpitali objętych akcją - wybrana według dostępności przejazdów za pomocą aplikacji:

1. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
2. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
4. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
5. NSSU UJ Kraków-Prokocim
6. Poradnia Chorób Zakaźnych Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
7. Oddział przyjęć Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu
Medycznego w Warszawie
8. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu
9. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
10. Szpital kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola
Marcinkowskiego w Poznaniu
11. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu
12. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni
13. Szpital Specjalistyczny w Chorzowie
14. Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu
15. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Oddział Kliniczny Zakaźny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu
16. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi
17. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Oddział Kliniczny Obserwacyjno - Izolacyjny i Pediatrii

FREE NOW chce podebrać Uberowi najlepszych kierowców. Kusi wsparciem w uzyskaniu licencji i niższą prowizją

Przewoźnicy chcą wspierać służby medyczne w walce z koronawirusem, próbując usprawnić im w jakiś sposób codzienność. Jednocześnie starają się w jak najlepszy sposób dostosować do zaleceń szpitali w sprawie zachowania się w tym trudnym czasie. W podobny sposób działają restauracje, oferujące pracownikom służby zdrowia darmowe posiłki. W ten sposób zareagowały już m.in. KFC czy McDonald's.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu