Gry

Fortnite na iOS wkrótce będzie miał jeszcze mniej sensu. Dlaczego?

Kamil Świtalski
0

Miłośnicy Fortnite'a korzystający z iPhone'a od dawna mają pod górkę. Ale niestety - nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie coś w temacie miało się zmienić - wręcz przeciwnie.

Od czasu wielkiego buntu Epic Games względem stawek obowiązujących w App Store, miłośnicy z iPhone'ami nie mają łatwego życia. Gra od lat pozostaje tam bez aktualizacji, a teraz czekać ją będzie jeszcze więcej limitów.

Fortnite na iOS: bez wydawania V-Bucksów i tylko dla pełnoletnich

Fortnite z hukiem wyleciał z App Store'a w sierpniu 2020 roku. Bunt Epic Games nie spodobał się Apple, efektem czego zablokował on konto deweloperskie twórców gry. Od tego czasu właściciele iPhone'ów zostali ze starą wersją gry, która... owszem - działa. Ale z każdym dniem będzie działać coraz gorzej. To samo zresztą tyczy się starusieńkiej wersji na Androida, pobranej z Google Play. Tam jednak sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że instalacja *.apk z zewnętrznych źródeł nie stanowi najmniejszego problemu.

Twórcy Fortnite'a zapowiedzieli na Twitterze, że od 30 stycznia w starych wersjach z App Store'a i Google Play nie będzie można już wydawać growej waluty V-Bucks. Ponadto by móc cieszyć się grą, trzeba będzie być... pełnoletnim.

Bez wątpienia są to fatalne wiadomości dla graczy, którzy z różnych powodów wciąż korzystają właśnie z tych wersji gry. A dlaczego wspominam o tych wersjach? Ano — miłośnicy marki mogą skorzystać z "obejścia" którym posłużyło się Epic Games i cieszyć się najnowszą odsłoną dzięki streamingowi GeForce Now czy Graniu w Chmurze od Microsoftu. Jeszcze łatwiej sprawy mają się na Androidzie, gdzie najnowsza wersja czeka na oficjalnej stronie Epic Games.

Grafika: Depositphotos.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news