Świat

YouTube w Chrome - początek integracji?

Paweł Grzegorz Iwaniuk
YouTube w Chrome - początek integracji?
12

Przypadkowo zauważyłem dzisiaj, że strony serwisu YouTube wyglądają nieco inaczej w przeglądarce Google Chrome. Różnice nie są zbyt wielkie, powiedziałbym kosmetyczne, na tyle że jeśli nie włączymy serwisu w dwóch przeglądarkach jednocześnie, to zapewne ich nie dostrzeżemy. Ja musiałem dzisiaj jedna...

Przypadkowo zauważyłem dzisiaj, że strony serwisu YouTube wyglądają nieco inaczej w przeglądarce Google Chrome. Różnice nie są zbyt wielkie, powiedziałbym kosmetyczne, na tyle że jeśli nie włączymy serwisu w dwóch przeglądarkach jednocześnie, to zapewne ich nie dostrzeżemy. Ja musiałem dzisiaj jednak to zrobić, gdyż zawiesił mi się silnik Flasha w Firefox, a nie mogłem uruchomić ponownie przeglądarki, gdyż edytowałem w niej dokumenty. Skorzystałem więc z Chrome, która przy okazji pokazała mi odświeżonego YouTube.

Zapewne, gdyby zmiany ograniczały się tylko do designu to nie pisałbym o nich, lecz w tym przypadku odnoszą się one również do funkcji serwisu. Zmianie uległa wyszukiwarka, która prawdopodobnie jest w Chrome funkcją przeglądarki. Możliwe, że Google chce w ten sposób integrować ze sobą swoje usługi, albo podnosić ich wydajność we własnej przeglądarce.

Póki co większych zmian nie widać, choć te drobne mogą być zwiastunem pewnej nowej polityki Google, którą firma zastosuje w promocji Chrome. Czy tak będzie? Przekonamy się, o tym zapewne wkrótce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu