4

Wyszukiwanie i segregacja według oceny filmów na Netflixie? Pomoże niepozorny Flickmetrix

netflix
Macie dość braku solidnych rekomendacji i wyszukiwarki z filtrami na Netflixie? Ten serwis rozwiąże wszystkie wasze problemy!

Serwisy VOD regularnie poszerzają i zmieniają swoją bazę materiałów. Nadążyć za tym co tam się dzieje nie jest łatwo, bo co miesiąc mowa o kilkudziesięciu nowościach. Obejrzeć wszystkiego… raczej się nie da, chyba, że ktoś ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu w swoim życiu. Jeżeli więc nie chcemy Trzeba zatem polegać na algorytmach i polecankach — a te… no cóż, nie należą ani do wygodnych, ani do specjalnie trafnych. Przynajmniej Netflix wielokrotnie udowodnił mi już, że ich system niespecjalnie trafia w moje gusta, co w gruncie rzeczy staje się dość problematyczne. Z pomocą przychodzi nam jednak niepozorna platforma, jaką jest Flickmetrix. Wspiera ona co prawda nie tylko Netflix, ale i Amazon Prime Video — ta druga platforma jest jednak nieco bardziej problematyczna, bo… na tę chwilę nie wspiera ona jeszcze naszego regionu.

Zobacz też: Netflix prezentuje powtórki. Oglądanie ulubionych scen będzie łatwiejsze

Wybierz gatunek, ocenę i… znajdź najlepsze filmy na Netflix!

Wyszukiwarka Flickmetrix jest idealna w swojej prostocie. Po uruchomieniu platformy wybieramy serwis z którego tytuły nas interesują, gatunek, region, na podstawie ilu recenzji ma być wyciągnięta ocena — to na start. Następnie czekają na nas wykresy, w ramach których na „widełkach” określamy datę produkcji, a także średnie oceny. I właściwie już możemy zabrać się za wyszukiwanie, chyba że chcielibyśmy uściślić nasze wymagania związane z ocenami w poszczególnych serwisach, albo uściślić kilka dodatkowych elementów z filmami. Aha, wisienką na torcie jest jeszcze wskazywanie gatunków, które chcemy wykluczyć z wyników.

Oceny Flickmetrix bazują na bazach z czterech serwisów (Rotten Tomatoes, IMDb, Letterboxd oraz Metacrtic), z których najwyraźniej wyciągają pewną… średnią? Niemniej każdorazowo gdy korzystamy z ich usług, obok znalezisk można szybko podejrzeć ocenę w każdym z portali. A oprócz nich, oczywiście, krótki opis i podstawowe informacje na temat znaleziska.

Warto także poświęcić odrobinę uwagi wspomnianym formularzom z dodatkowymi elementami. Czekają tam na nas takie pola jak tytuł, reżyser, aktorzy oraz fabuła. Dzięki temu mamy szansę jeszcze bardziej uściślić wyszukiwanie produkcji, które nas interesują.

Zobacz też: Gorące otwarcie nowego roku! Wszystkie nowości na Netflix w styczniu

Idealne w swojej prostocie

System rekomendacji filmów na Netflixie pozostawia wiele do życzenia — a biorąc pod uwagę popularność platformy… ani trochę nie dziwi mnie to, że nareszcie ktoś postanowił zaserwować narzędzie, które pozwoli łatwo, szybko i skutecznie odnaleźć się w tamtejszej bibliotece. U mnie Flickmetrix natychmiast wylądował w ulubionych i nic nie wskazuje na to, by miało się to niebawem zmienić. No chyba że Netflix mnie pozytywnie zaskoczy i… nareszcie doda jakiś sensowny system ocen natywnie.