Antyapps

FitNotes: wydajny, ale wciąż darmowy notatnik do rejestrowania treningów

Antyapps
FitNotes: wydajny, ale wciąż darmowy notatnik do rejestrowania treningów
1

Wydajna, zasobna aplikacja do zapisywania ćwiczeń i śledzenia postępów to podstawa w przypadku profesjonalnych treningów. Jeśli szukacie godnego zaufania narzędzia, które idealnie w tym celu się nada, to koniecznie sprawdźcie zupełnie darmowe FitNotes. FitNotes wygląda bardzo niepozornie. Jes...

Wydajna, zasobna aplikacja do zapisywania ćwiczeń i śledzenia postępów to podstawa w przypadku profesjonalnych treningów. Jeśli szukacie godnego zaufania narzędzia, które idealnie w tym celu się nada, to koniecznie sprawdźcie zupełnie darmowe FitNotes.

FitNotes wygląda bardzo niepozornie. Jest to tymczasem program, który ma prawie wszystko co potrzebne do rejestrowania treningów. Brakuje tu spolszczenia. Wprawdzie bazę ćwiczeń da się stworzyć samemu i tym samym obracać się wśród polskich nazw, ale nie jest to zadanie, które można odhaczyć w kilka minut. Mimo wszystko – jest to do zrobienia.

Aby odznaczyć codzienny trening, wystarczy wybrać właściwe ćwiczenie z odpowiedniej kategorii, a potem zanotować częstość i intensywność. Brzmi jak mnóstwo klikania, jednak w FitNotes rozwiązano to zaskakująco sprawnie. Przykładowo, jeśli dane ćwiczenie wykonało się tylko raz, nie trzeba w ogóle wypełniać tabelki z częstością. Dodatkowo, w ustawieniach da się samodzielnie ustawić, o ile domyślnie przeskakiwać będzie licznik w przypadku chociażby podniesionych kilogramów. To naprawdę szybkie i wygodne rozwiązanie.

Jeszcze lepiej sprawuje się w FitNotes opcja kopiowania treningów. W przypadku, gdy dany zestaw ćwiczeń wykonuje się po raz kolejny, kilkoma stuknięciami palca da się go przekopiować na inny dzień.

FitNotes służy bardziej do rejestrowania treningów niż ich planowania, co widać choćby po obecności szeregu wykresów i porównań. Da się jednak tę aplikację skonfigurować tak, żeby służyła również do zapisywania ćwiczeń na przyszłość. W ustawieniach wystarczy po prostu włączyć opcję odhaczania wykonanych treningów. FitNotes ogólnie umożliwia całkiem sporą personalizację zawartości programu. Z tego powodu bez większych problemów będzie się dało skorzystać z tej aplikacji w przyszłości.

FitNotes to narzędzie na lata.

Aplikacja ta nie zachwyca wyglądem, ale nadrabia te braki ogromną funkcjonalnością. Co ważne, użytkownik ma w FitNotes możliwość stworzenia kopii zapasowej danych. Dzięki temu z tego programu da się korzystać latami, nawet często zmieniając telefony – o ile będą one pracowały pod kontrolą Androida. Aplikacja ta jest dostępna tylko na ten system, ale za to zupełnie za darmo. W sklepie Google Play można ewentualnie znaleźć płatną wersję FitNotes, za zakup której wpiera się finansowo autora tego programu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu