Smartwatche

Następna Pebble już oficjalnie w Polsce. Poznajcie Fitbit Versa

Kamil Świtalski
Następna Pebble już oficjalnie w Polsce. Poznajcie Fitbit Versa
10

Kiedy Fitbit zapowiedział swój najnowszy zegarek - Fitbit Versa, wielu okrzyknęło go następcą kultowego Pebble. Dziś miałem przyjemność uczestniczyć w oficjalnej polskiej premierze sprzętu, który debiutuje wraz z kilkoma innymi nowymi produktami w ich ofercie - w tym opaskami stworzonymi z myślą o najmłodszych.

Fitbit to marka która cieszy się w Polsce ogromną popularnością — rodzimi użytkownicy niemal od razu pokochali urządzenia oferowane przez markę. Ich opaski od lat są ogromnym hitem - a kolejne modele cieszą się coraz większą popularnością. Jednak w ich najświeższej linii największym hitem mają być nie fitness trackery (choć tych nie zabrakło, także w wariantach stworzonych z myślą o najmłodszych), a najnowszy w ich kolekcji smartwatch: Fitbit Versa.

Fitbit Versa — nowy smartwatch dla każdego

Rynkowi analitycy przewidują ciągły wzrost na rynku wearables w najbliższych latach — i najpopularniejszymi produktami miałyby być właśnie zegarki. Ich najnowszy produkt cechować ma uniwersalny design, który miałby przypaść do gustu wszystkim użytkownikom. Kilka kolorów pasków do wyboru, estetyczna, aluminiowa, obudowa i cały zestaw nowych funkcji to dobry początek. Sprzęt działa w oparciu o Fitbit OS 2.0 — zegarek rozpoznaje kilkanaście trybów ćwiczeń, nie jest dla niego problemem zanurzanie do 50 metrów pod wodą, a także serwowanie nam muzyki.

Co ciekawe — posiada on pełną integrację z Deezerem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że — podobnie jak w przypadku innych sprzętów tego typu — by móc cieszyć się z ich dobrodziejstw niezbędne nam bedą słuchawki Bluetooth. Jedną z najbardziej eksponowanych przy promocji funkcji jest śledzenie cyklu menstruacyjnego. Kompletna nowość, która po raz pierwszy dostępna jest w nowej generacji urządzeń firmy. Ten, oczywiście, dostępny jest wyłącznie w przypadku kont użytkowniczek — i to we wszystkich sprzętach.

Cena

Poznaliśmy też ceny urządzenia:

Urządzenie jest też dostępne na Fitbit.com i u wybranych sprzedawców internetowych w cenie 879,78 PLN w kolorze czarnym z czarną aluminiową obudową, szarym ze srebrną aluminiową obudową lub brzoskwiniowym z różowo-złotą aluminiową obudową; cena akcesoriów wynosi od 131,78 do 439,78 PLN. Fitbit Versa Special Edition jest dostępny w cenie 1 011,78 PLN z lawendową tkaną opaską z różowo-złotą aluminiową obudową lub grafitową tkaną opaską z grafitową aluminiową obudową, każdy w zestawie posiada też dodatkową, klasyczną czarną opaskę.

Na tę chwilę nie mogę o sprzęcie powiedzieć zbyt wiele — pierwsze wrażenie na prezentacji i przy krótkich testach na miejscu były jak najbardziej pozytywne. Nie należę do specjalnych miłośników wearables, ale w najbliższych tygodniach Fitbit Versa będzie mi towarzyszył na co dzień — zobaczymy, czy okaże się tak dobrym kompanem, jak zapowiadają twórcy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu