Płatności

Po Garmin Pay teraz i Fitbit Pay dostępny dla klientów Santander Bank Polska

GU
Grzegorz Ułan
6

Santander Bank Polska oferuje już chyba najszerszy zakres płatności dla swoich klientów w Polsce. Już w połowie marca można było płacić zbliżeniowo przy użyciu zegarków Garmin, wtedy jeszcze było to Bank Zachodni WBK, teraz już pod nową marką, jako Santander Bank Polska udostępnił płatności Fitbit Pay.

Płatności Garmin Pay w BZWBK były pierwszymi płatnościami zbliżeniowymi zegarkiem w Polsce, później do grona banków je udostępniających dołączyły - Nest Bank i PKO Bank Polski.

Teraz po udostępnieniu w Santander Bank Polska płatności Fitbit Pay, znowu wysuwają się na lidera w tym segmencie. Podobnie jak w przypadku Garmin Pay, usługa ograniczona jest na razie do dwóch zegarków - Smartwatch Fitbit Ionic i Smartwatch Fitbit Versa, ale już od listopada dostępny będzie również z opaską fitness Fitbit Charge 3.

Rareș Florea, Regional Country Manager Fitbit:

Stale poszukujemy nowych rozwiązań ułatwiających codzienne życie naszych klientów. Tym bardziej, cieszymy się, że możemy zaoferować możliwość płatności zbliżeniowych również polskim użytkownikom. Fitbit Pay™ pomaga firmie rozszerzyć zasięg na całym świecie, aby zwiększyć zaangażowanie obecnych klientów i przyciągnąć nowych, ułatwiając użytkownikom płacenie za zakupy w dowolnym miejscu - bez konieczności posiadania portfela lub smartfona.

Aby zacząć korzystać z płatności zbliżeniowych zegarkiem Fitbit Pay musimy pobrać aplikację mobilną Fitbit, dostępną na Androida i iOS oraz Windowsa, założyć konto, wyszukać nasz zegarek i sparować ze sobą.

Po sparowaniu dodajemy jeszcze tylko kartę (Mastercard albo VISA), w tym celu z menu aplikacji wybieramy opcję portfela, ustawiamy hasło i dodajemy dane naszej karty płatniczej - po wszystkim akceptujemy to kodem wysłanym na SMS. Hasło potrzebne jest tu tylko do aktywowania cyfrowego portfela, po jego wpisaniu przez 24 godziny możemy akceptować płatności zbliżeniowe bez konieczności jego podawania, nawet w przypadku płatności powyżej 50 zł. Jeśli w ciągu doby zdejmiemy zegarek lub wyłączymy funkcję monitorowania snu, aby zapłacić ponownie będziemy musieli wpisać to hasło.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: