Smartwatche

Kompletnie nowe rozdanie - pierwszy smartwatch Fitbit Ionic

Konrad Kozłowski
Kompletnie nowe rozdanie - pierwszy smartwatch Fitbit Ionic
11

Fitbit przejęło Pebble i nareszcie doczekaliśmy się efektów tej transakcji. Zaprezentowano dzisiaj pierwszy smartwatch tej firmy z zupełnie nową platformą Fitbit OS. Oto Fitbit Ionic.

Fitbit przygotowywał do tej pory raczej hybrydy zegarków i opasek fitness, ale po zakupie Pebble stało się jasne, że firma będzie celować w zupełnie nowy produkt. To własnie nim jest Ionic, który ma być najlepszym połączeniem smartwatcha z opaską fitness. Choć wizualnie nowe urządzenie nie prezentuje się zbyt elegancko, to jednak pod względem specyfikacji i oprogramowania wypada (na papierze) naprawdę świetnie.

fitbit ionic smartwatche

Fitbit Ionic posiada wbudowany moduł GPS, więc możemy wybrać się na przebieżkę czy przejażdżkę pozostawiając telefon w domu. Co więcej, zegarek sprawdzi się także w wodzie, ponieważ oferuje tryb trningu podczas pływania. Zanurzymy go do 50 metrów. Dla bardziej wymagających (i aktywnych) użytkowników Fitbit przewidział subskrypcję Coach (7,99 dolara miesięcznie), która oferuje rozbudowane zestawienia treningów aktywowanych z poziomu zegarka.

fitbit ionic smartwatch sport adidas

Fitbit OS, aplikacje, kolory

Ionic to także smartwatch, więc pozwoli nam na otrzymywanie powiadomień ze smartfona (połączenia, wiadomości, kalendarz oraz aplikacje trzecie jak Facebook, Slack czy Gmail). Fitbit OS obsługuje sklep Ftibit App Gallery, gdzie już jesienią znajdziemy aplikacje z wielu kategorii (lifestyle, zdrowie, muzyka itd.). Już teraz zapowiedziano aplikacje Strava, AccuWeather i Starbucks. Bez problemu pobierzemy także dodatkowe tarcze. Urządzenie posiada 2,5 GB pamięci, a bateria pozwoli na pracę zegarka przez 4 dni. W przypadku ciągłego użytku GPS i odtwarzania muzyki (bezprzewodowo) wytrwa około 10 godzin.

Fitbit Ionic będzie sprzedawany w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, srebrnej i pomarańczowej. Paski będą łatwo wymienialne, a w ofercie Fitbit pojawi się kilkanaście wariantów (ceny od 30 do 60 dolarów). Powstała także edycja specjalna we współpracy z adidasem, która będzie posiadać niedostępne nigdzie indziej programy treningowe.

fitbit ionic smartwatch flyer family akcesoria

Cena Fitbit Ionic

Cena Fitbit Ionic to 299,95 dolara. Zamówienia przedsprzedażowe można składać na stronie producenta. W sklepach nie pojawi się wcześniej niż w październiku. Wtedy zawita między innymi na Amazona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu