Wearables

7 dni bez ładowania i 15 trybów ćwiczeń - nowa opaska sportowa Fitbit Charge 3

KK
Konrad Kozłowski
4

Fitbit to firma o wieloletnim doświadczeniu w kategorii urządzeń wearables i fitness, a jej najnowszy produkt o opaska Charge 3. Do jej najważniejszych cech należy czas pracy bez ładowania wynoszący 7 dni, czytelny wyświetlacz, 15 trybów ćwiczeń i wodoodporność do 50 metrów.

Ale to oczywiście nie wszystko co przygotowano, bo lista funkcji oferowanych przez nową Fitbit Charge 3 jest dłuższa. Zacznijmy od wyglądu akcesorium, który jak widzicie na grafice powyżej, pozwoli dostosować opaskę do własnych oczekiwań. Nie mamy do czynienia z uniwersalną, czarną konstrukcją, z którą będzie trzeba się pogodzić -jeśli macie ochotę na jaśniejsze lub bardziej jaskrawe barwy. Sam moduł wykończony jest z aluminium klasy przemysłowej w dwóch kolorach, natomiast opaska będzie dostępna w różnych wariantach nie tylko kolorystycznych, ale również materiałowych.

Fitbit Charge 3 - nowy wygląd, nowe funkcje

Fitbit zaznacza jednak, że do zmian nie doszło tylko na zewnątrz. Firma chwali się najbardziej zaawansowaną technologią czujników i algorytmów w jednej opasce oraz obecnością względnego czujnika SpO2, który odpowiada za wychwytywanie zaburzeń snu. Dzięki takim informacjom mamy nawet szansę zdiagnozować problemy zdrowotne, na przykład bezdech senny. Ulepszona została również technologia śledzenia tętna PurePulse i współpraca z GPS-em z telefonu. Opaska przez cały czas zbiera i analizuje dane, wysyłając nam powiadomienia na przykład o sugestiach zmiany zachowań i potrzebie aktywności.

Tryby ćwiczeń, o których mowa, jest ponad piętnaście (m. in. jazda na rowerze, bieganie, pływanie, podnoszenie ciężarów, yoga) i wszystkie oparte są o cele - spalone kalorie, czas trwania czy przebyty dystans. Użytkownikowi wyświetlane są wszystkie dane w czasie rzeczywistym, zaś w stanie spoczynku dostępne są takie informacje jak godzina, data czy prognoza pogody. Wszystko to zobaczymy na ekranie OLED o zwiększonej rozdzielczości i powierzchni (o 40% względem poprzednika, gdzie była przekątna 0,84 cala) - wyświetlacz ochrania szkło Corning Gorilla Glass 3. Opaska może też przekazywać nam powiadomienia ze smartfona, a w połączeniu z Androidem oferuje funkcję szybkich odpowiedzi.

Opaska będzie dostępna w Polsce od października 2018. Fitbit Charge 3 będzie kosztować 149,95 euro, zaś wersja specjalna Fitbit Charge 3 Special Edition 169,95 euro. W sprzedaży dostępne będą też akcesoria, których cena rozpoczynać się będzie od 29,95 euro, a kończyć na 69,95 euro.

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu