Wearables

Fitibit w służbie zdrowia wszystkich obywateli

AL
Albert Lewandowski
0

Obecnie często dyskutowany jest temat zdrowia. Wiele uwagi zwraca się na to, jak duży wpływ na nie ma nasza dieta, częstotliwość aktywności fizycznych, sposób pracy czy środowisko, w którym żyjemy. Rząd USA postanowił dokładnie sprawdzić, jak wygląda sytuacja wśród jego obywateli. Jako pomoc w tych badaniach wybrano jednak całkiem niepozorne narzędzia.

Wearables pomogą

Urządzenia ubieralne oferują rozbudowane funkcje, które pozwalają monitorować stan naszego organizmu. Jednym z największych graczy na rynku jest Fitibit. To właśnie ta firma została wybrana do współuczestniczenia w przeprowadzanym właśnie programie All of Us, zapoczątkowany w 2015 roku, którego celem jest poznać to, jak poszczególne czynniki wpływają na naszą kondycję. Dzięki temu możliwe będzie opracowanie lepszych planów medycznych oraz działań profilaktycznych. Jak się okazuje, za sprawą takich opasek czy zegarków być może uda się wydłużyć średnią długość życia oraz zapobiegać wielu schorzeniom.

Dlaczego Fitbit został wybrany? Otóż ich produkty znalazły się w aż 83% badaniach związanych z sektorem biomedycznym, a wearables pojawiły się łącznie w 89% wszystkich prac. Analizą rynku oraz realizacją założeń zajął się The Scripps Translational Science Institute, a całość opłaca National Institutes of Health. Jego zdaniem to te produkty najlepiej sprawdza się w projekcie, ponieważ są nie tylko popularne w USA, a do tego monitorują aktywność fizyczną, sen i tętno. Ponadto działają kilka dni na jednym ładowaniu. Gdyby tego było mało, w wielu testach potwierdzono ich wysoką dokładność, co przy tak dużej bazie danych stanowi bardzo istotną zaletę.

10000 na start

Właśnie tyle urządzeń Fitibita zostanie udostępnionych uczestnikom programu, a dokładniej pisząc będą to dwa modele: Charge 2 i Alta HR. Testy będą przeprowadzane na razie przez okres roku. Wtedy też dowiemy się, jak sprawdziły się w badaniach i czy zaoferowały wystarczającą dokładność pomiarów.

Spora grupa badawcza będzie stanowić doskonałe źródło wiadomości. Naturalnie All of Us  to także inne działania, które mają pomagać w utrzymaniu jak najlepszej kondycji na co dzień. Jestem bardzo ciekaw, co przyniosą opracowane wyniki. Być może będą one przełomowe, jeżeli chodzi o profilaktykę oraz zalecany styl życia, zależny również od świata wokół nas.

źródło: National Institute of Health, Fitbit przez Wareable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: