Cloud

Firefox Send - darmowy i bezpieczny sposób na wysyłanie plików od Mozilli

Konrad Kozłowski
Firefox Send - darmowy i bezpieczny sposób na wysyłanie plików od Mozilli
4

Mozilla bardzo usilnie szuka nowych projektów, w które mogłaby się zaangażować, jednocześnie rozbudowując ekosystem dla swoich użytkowników. Tak powstał Firefox Send - nowa usługa pozwalająca na udostępnienie komuś pliku w łatwy, szybki i bezpieczny sposób.

Firefox Send działa bowiem w oparciu o kilka zasad, które mają chronić przesyłane przez nas dane. Po pierwsze, każdy wgrany plik jest szyfrowany. Po drugie, wystarczy tylko raz pobrać dany plik, by został on usunięty z serwerów. W każdym przypadku obowiązuje limit czasowy: 24 godziny. Po upływie tego terminu plik oczywiście znika bezpowrotnie. Jeśli chcemy, możemy samodzielnie usunąć wgrany plik, wystarczy kliknąć w link obecny na podstronie po przesłaniu pliku na serwer. Limit wielkości pliku? Aż 1 gigabajt. Usługa jest oczywiście kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami, nie tylko z Firefoxem.

Proste, prawda?

O to właśnie chodzi Mozilli. Firefox Send jest częścią programu Test Pilot, w obrębie którego Mozilla przygotowała także inne rozwiązania, jak na przykład Notatki. Notes również zostały uruchomione stosunkowo niedawno i pozwalają na szybkie zanotowanie czegoś podczas przeglądania sieci. Wcześniej przygotowano takie narzędzia jak usypianie kart, "min video", czyli tryb picture in picture oraz "kontenery" umożliwiające stworzenie gotowych do uruchomienia środowisk (zetsawy stron) dla różnych scenariuszy użycia przeglądarki.

Do naszej dyspozycji jest dziś niezliczona liczba usług pozwalających na wymianę plikami, ale od przybytku głowa nie boli. Kto wie, być może właśnie Send okaże się dla wielu z nas najwygodniejszą i najszybszą metodą. Usługę znajdziecie pod adresem send.firefox.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu