Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Android

Mozilla ma wiele pomysłów na aplikacje mobilne, ale narzędzia do robienia zrzutów ekranów się nie spodziewałem

PK
Piotr Kurek
7

Mozilla lubi eksperymentować. Nie tylko ze swoją przeglądarką, ale innymi narzędziami i aplikacjami sygnowanymi logo ognistego lisa. Część z nich trafia na stałe na urządzenia mobilne i choć daleko im do doskonałości, potrafią ułatwić korzystanie ze smartfonów.

Korzystacie z Firefox Lockbox? To aplikacja mobilna działająca jako menadżer haseł. A może wolicie Firefox Notes? — narzędzie do tworzenia i synchronizowania bezpiecznych notatek. W Firefox Test Pilot znaleźć można było wiele ciekawych pomysłów i choć te wciąż są rozwijane, sama inicjatywa została zamknięta na początku tego roku. Mozilla nie zamierza jednak zrezygnować z tworzenia mniejszych projektów, a te z czasem mogą przerodzić się w pełnoprawne produkty. W Google Play pojawiła się nowa aktualizacja kolejnego rozwiązania, które z pozoru wydaje się być zbędne, ale po kilku chwilach korzystania można dostrzec w nim ogromny potencjał. Firefox ScreenshotGo rozwiąże problem nagromadzonych i nieposegregowanych zrzutów ekranów w Waszych telefonach.

Zobacz też: Łatwy dostęp do przechowywanych w Firefoxie haseł, aplikacja Lockbox już dostępna!

Firefox ScreenshotGo to lekkie, ważące zaledwie 4,2 MB, narzędzie, które pomoże w tworzeniu, katalogowaniu, a nawet wyszukiwaniu zrzutów ekranów. Ta ostatnia funkcja działa w oparciu o OCR (optyczne rozpoznawanie znaków), także w języku polskim i oprócz szukania konkretnych plików, pozwala na odczytywanie i kopiowanie tekstów uwiecznionych za zapisanych obrazkach. Pierwsze uruchomienie aplikacji to konieczność udzielenia jej odpowiednich uprawnień — w tym dostęp do zdjęć, z których pobierane są istniejące już zrzuty. Każdy plik możemy przypisać do odpowiedniej kategorii— zaproponowanej przez ScreenshotGo lub stworzonej własnoręcznie. Dzięki dodatkowemu przyciskowi FAB działającemu nad każdą uruchomioną aplikacją i grą będziecie mogli przechwycić zrzut bezpośrednio do tego narzędzia i przyporządkować go do odpowiedniej kolekcji.

Firefox ScreenshotGo w nowej becie już dostępne

Niestety przycisk GOnie działa zbyt sprawnie — w zależności od uruchomionego wcześniej procesu, menadżer zrzutów potrafi pojawić się po kilku sekundach. Funkcja ta jest opcjonalna i w każdej chwili można ją wyłączyć w opcjach, jednak wtedy zarządzanie tworzonymi zrzutami odbywać się będzie ręcznie, z poziomu ScreenshotGo lub z wykorzystaniem opcji znajdującej się na pasku powiadomień. Nie zapomniano też o możliwości szybkiego udostępniania wykonanych zrzutów, czy kasowania ich bezpośrednio po zrobieniu.

Aplikację Firefox ScreenshotGo w wersji beta znajdziecie w Google Play i zainstalujecie ją na wszystkich urządzeniach z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: