Bezpieczeństwo w sieci

Łatwy dostęp do przechowywanych w Firefoxie haseł, aplikacja Lockbox już dostępna!

Kamil Świtalski
Łatwy dostęp do przechowywanych w Firefoxie haseł, aplikacja Lockbox już dostępna!
5

Menadżer haseł od Mozilli nareszcie dostępny jest w wersji mobilnej. Co charakteryzuje Firefox Lockbox?

Jeżeli korzystacie z generowanych losowo haseł, to prawdopodobnie sięgacie też po rozwiązania w postaci aplikacji, które zapamiętują te wszystkie ciągli liter, cyfr i znaków. Firefox Lockbox to jeden z nich — prawdopodobnie doskonale znany miłośnikom rozwiązań od Mozilli. I choć to opcja chętnie wykorzystywana przez użytkowników na całym świecie, aż do teraz jedyną dedykowaną aplikacją pozwalającą na łatwy dostęp do tamtejszego sejfu była w sumie tylko na iOS — a i tam czyhały ograniczenia regionalne. Ale te nareszcie się skończyły — i bez problemu pobierzemy już Firefox Lockbox także na nasze smartfony i tablety z Androidem na pokładzie!

Zobacz też: Myki - Menadżer haseł na Androida i iOS

Firefox Lockbox na mobile już dostępny. Wszystkie hasła zawsze przy sobie

Mimo że w menadżerach haseł można wybierać i przebierać, Firefox Lockbox ma jedną zasadniczą przewagę nad resztą konkurencji. Chodzi o użytkowników, którzy mają zapisane dziesiątki haseł w swojej przeglądarce, a nią jest rozwiązanie od Mozilli. W ten sposób nie muszą przepisywać wszystkiego do nowej aplikacji, mogą co najwyżej dopisać nowe do tamtejszej kolekcji. Sama aplikacja jest idealna w swojej prostocie i korzysta ze wszystkich podstawowych metod zabezpieczeń, aby osoby które dostaną w dłonie nasze odblokowane urządzenie nie mogły podejrzeć tamtejszych zbiorów. Twórcy narzędzia obiecują że dbają o najwyższe standardy zabezpieczeń.

Zobacz też: Menadżery haseł nie są tak bezpieczne, jak do tej pory myślano

Aplikacja Firefox Lockbox dostępna jest na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Pobrać ją można za darmo w App Store oraz na platformie Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu