Firefox

Nie wydaje Ci się - dodatki w Firefoxie naprawdę przestały działać

Kamil Świtalski
101

W przeglądarce Firefox przestały działać wszystkie rozszerzenia. Mozilla wie o problemie i w pocie czoła działa, by wszystko wróciło do normy jak najszybciej.

Ostatnio mamy sporo powodów, by chwalić Mozillę. Kolejne wersje ich przeglądarek i aplikacji mobilnych które serwują światu to naprawdę fajne oprogramowanie, po które sięga się... z przyjemnością. Plany związane z porzuceniem Firefoxa na Androida i zastąpienie go zupełnie nową przeglądarką Mozilla Fenix także brzmią obiecująco. Ale mimo ostatniego pasma sukcesów, twórcy zaliczają także wpadki. A jeżeli Firefox jest waszą podstawową przeglądarką, to prawdopodobnie brak dostępu do rozszerzeń może okazać się prawdziwą udręką i psuć całe wypracowane flow pracy. A trwająca właśnie problem niesie za sobą takie właśnie straty.

Przeglądarka Firefox bez dodatków. Rozszerzenia przestały działać

Niedziałające rozszerzenia w przeglądarce Firefox to świeża, trwająca od kilku godzin, sprawa. W programie tuż nad wyświetlanymi treściami wita nas żółty pasek z informacją Jeden lub więcej dodatków nie mogło zostać zweryfikowanych i zostały wyłączone. Twórcy Firefoxa doskonale zdają sobie sprawę z kłopotów jakie spotkały użytkowników i informują, że wszystkie one związane są z wygaśnięciem certyfikatu — i obecnie pracują już nad opanowaniem sytuacji i ich przywróceniem.

Co zrobić by móc znów cieszyć się rozszerzeniami w przeglądarce Mozilla Firefox? Ich ponowna instalacja nie zadziała — i najbezpieczniejszą odpowiedzią jest... po prostu uzbroić się w cierpliwość, nim twórcy zadbają o to, by wszystko wróciło do normy. Co bardziej zaawansowani mogą też sięgnąć po wersję deweloperską przeglądarki, ale jeżeli wszystko uda się naprawić w ciągu najbliższych kilku godzin — to chyba nie ma specjalnego sensu kombinować, prawda?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot