Artykuł sponsorowany

Finiata z powodzeniem dba o płynność finansową w polskich firmach

Marcin Hołowacz
Finiata z powodzeniem dba o płynność finansową w polskich firmach
18

Finiata szybko się rozwija i oferuje coraz szerszą ofertę. Posiada liczne grono klientów i chce docierać do kolejnych grup odbiorców.

Jak możemy przeczytać na stronie finiata.pl:

Finiata została stworzona przez ludzi. którzy dobrze rozumieją problemy z jakimi borykają się mniejsze firmy. To dla nich stworzyliśmy mikrofaktoring, który pozwala nareszcie przywrócić czasową równowagę pomiędzy pracą a zapłatą. Tworząc Finiata pamiętaliśmy o tym aby sam proces aplikowania o finansowanie był jak najmniej czasochłonny, a wypłata błyskawiczna. Mniejsze firmy i ich właściciele nie mają czasu na bezsensowne przesyłanie dokumentów czy spotkania z doradcami dlatego cały proces mikrofaktoringu postanowiliśmy przeprowadzać online. Źródło.

Z informacji prasowej możemy się dowiedzieć, że na platformie Finiaty w ciągu czterech miesięcy zarejestrowało się ponad 4500 klientów, a więc usługa mikrofaktoringu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorców. Ponad 70% klientów korzysta wielokrotnie z usług Finiaty. Dobre wyniki stanowiły motywację nie tylko do rozszerzenia oferty i pozyskania nowej grupy odbiorców, lecz dodatkowo sprawiły, że pomysł dotyczący powiększenia samej firmy wydał się czymś naturalnym.

Szybki rozwój Finiaty

Połączenie słów financial oraz technology da nam FinTech, czyli sektor gospodarki obejmujący przedsiębiorstwa operujące w branży finansowej i technologicznej. Należąca do tego grona Finiata początkowo posiadała ofertę przygotowaną z myślą o sektorze MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa) oraz freelancerach. Jednak sukces usługi na polskim rynku stanowił zachętę do tego, aby przygotować również ofertę dla większych firm.

Promocyjną ofertę, nawet z 50-procentową zniżką skierowaliśmy zarówno do większych przedsiębiorstw jak i naszych stałych klientów, którzy zadeklarują przekazanie minimum 80 tysięcy złotych brutto do faktoringu miesięcznie. – powiedział Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska.

Powyższe okazało się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ wartość sfinansowanych faktorów Finiaty w przeciągu miesiąca podwoiła się, zaś retencja (wskaźnik lojalności klientów) utrzymuje się na poziomie 70-80%. Pokazuje to również jak duże znaczenie ma utrzymywanie płynności finansowej, natomiast sukcesy zachęcają do tego, żeby kolejne działania były skierowane również w stronę przejęć innych firm z branży, co dodatkowo komentuje Grzegorz Micyk.

Zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w firmach jest niezwykle duże. W Polsce Finiata oferuje usługę mikrofaktoringu cichego od lipca tego roku i już zdobyła liczne grono klientów. Chcemy się rozwijać i docierać do kolejnych grup odbiorców. Skupowanie mniejszych firm z naszego sektora to kolejny krok w tym kierunku. – powiedział Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska.

Cichy faktoring

Dzięki usłudze cichego faktoringu z regresem (Finiata nie kontaktuje się z klientem) przedsiębiorcy otrzymują płatność za wystawioną fakturę w ciągu 24 godzin od zaakceptowania jej w systemie, a spłata finansowania zostaje odroczona nawet do 120 dni. Kontrahenci klientów Finiaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z zewnętrznego finansowania. Faktura jest płacona bezpośrednio na konto dostawcy, a nie Finiaty. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę do Finiaty.

Proste zasady

Zasady funkcjonowania usługi są bardzo proste: przedsiębiorca rejestruje się na platformie Finiaty i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu wykorzystuje przyznaną przez Finiatę kwotę. Przedsiębiorca sam ustala okres finansowania faktury (30/60/90 dni). Jeśli wcześniej ustalony termin okaże się zbyt krótki, może go przedłużyć nawet do 120 dni, przy czym 14 dni karencji jest bezpłatne.

Usługa Finiaty jest prosta do wyliczenia: 4 zł + VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze, za każde 30 dni okresu finansowania. Dodatkowo bezpłatnie oferowane są podstawowe działania związane z uruchomieniem finansowania, m.in. rozpatrzenie wniosku, czy przeprowadzenie analizy kredytowej.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.finiata.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu