Trzej finaliści infoShare 2017 są już znani - wszystkie trzy startupy pochodzą z Polski, główny zwycięzca wygrał również Digital Healthcare Hackathon
Ekipa FindAir ma nie małe powody do zadowolenia. Nie dość, że wygrali Digital Healthcare Hackathon, o którym pisałem wczoraj, to również zdobyli główną nagrodę w ogólnym konkursie. Miasto Gdańsk ufundowało główną nagrodę wysokości 20 tysięcy Euro, co razem z poprzednią wygraną daje niemal 40 tysięcy Euro. Przed FindAir otwiera się również droga do pozyskania milionowej inwestycji.
FindAir wygrywa InfoShare 2017!
Aby wygrać, musieli pokonać 200 startupów z ponad 20 krajów. Trud się niewątpliwie opłacił. Przypomnę, że FindAir to aplikacja i czujnik zakładany na butelkę z lekiem dla astmatyków. Zapisuje okoliczności użycia leku, koreluje je z lokalizacją, stężeniem pyłków i zanieczyszczeń, a następnie przestrzega przed prawdopodobieństwem wystąpienia przyszłych ataków. Pozwala kontrolować zużycie leku, a także upewnia się, że lek nie zostanie zgubiony. Zapisując historię użycia leku ułatwia konsultację z lekarzem i znosi konieczność zapamiętywania wszystkiego przez pacjenta. To prosty przykład jak można połączyć znane technologie, takie jak aplikacja na smartfona, czy dodatkowy czujnik, łączący się ze telefonem bezprzewodowo i zaoferować coś zupełnie nowego i bardzo przydatnego w codziennym życiu osób zmagających się z astmą.
Dlatego cieszę się podwójnie - że polski startup wygrał konkurs oraz, że wygrało praktyczne, faktycznie pomocne rozwiązanie, w zamian pomysłu opierającego się na szybkim wzroście bazy użytkowników, aby później serwis sprzedać jednemu z internetowych gigantów. Takie firmy jak FindAir maja szansę zmienić naszą codzienność na lepszą.
UnitDoseOne - Druigie miejsce na InfoShare 2017
Drugie miejsce zajął UnitDoseOne, startup, który chce zapewnić prostą i bezpieczną dystrybucje leków dla pacjentów w szpitalach. Koncepcja opiera się na zrobotyzowanej aptece, która samodzielnie zajmuje się logistyką. Wie jakie leki będą potrzebne dla których pacjentów danego dnia bazując na wystawionych receptach. Przygotuje odpowiednie pojemniki z indywidualnymi zestawami leków. Pojemnik będzie mógł otworzyć tylko pacjent, dla którego został przeznaczony, dzięki specjalnej opasce na rękę. UnitDoseOne ma być w pełni skalowalny i dostosowywać się do dowolnej wielkości szpitala.
Frist11 - miejsce trzecie na InfoShare 2017
Trzecie miejsce wywalczył First11, który oferuje zestaw czujników, mocowanych do nogi i śledzących treningi z piłką. Pozwalają one mierzyć liczbę strzałów oraz podań, strzały i podania prawą lub lewą nogą, siłę strzału, dystans pokonany w trakcie gry lub treningu, średnią i maksymalna prędkość biegu, oraz czas spędzony podczas chodu, biegu i sprintu. Kolejne funkcje mają zostać dodane w przyszłości. Zestaw dwóch czujników kosztuje 299 zł i współpracuje z darmową aplikacją. Aplikacja pozwala śledzić historię treningów, ustawić cele i porównywać się z innymi zawodnikami.
Podsumowując, na infoShare zarejestrowało się ponad 7 tysięcy osób, w konkursach wzięło udział 200 startupów z ponad 20 krajów, z czego 150 pojawiło się na expo. Na targi przybyło też ponad 40 inwestorów venture capital. Gratuluję zwycięzcom i mam nadzieję, że zaistnieją na rynku na dużą skalę.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu