Gry

Porządki z prawdziwego zdarzenia. Ta zmiana położy kres wulgarnym wiadomościom od graczy

Kamil Świtalski
11

Już wkrótce w usłudze Xbox Live sztuczna inteligencja zadba o przefiltrowanie wiadomości, jakie trafiają do naszej skrzynki odbiorczej!

Gry sieciowe potrafią dostarczyć wiele frajdy, ale często stają się też miejscem wywołującym od groma frustracji i... smutku. Nie każdy potrafi się zdystansować do obelg, które w jego kierunku rzucają rozwścieczeni rywale którym nie poszło w danej rundzie. Dzieciaki które, za przeproszeniem, wrzeszczą do mikrofonu wulgaryzmami są w wirtualnych światach codziennością. A jak nie krzyczą, to wysyłają wiadomości w formie, której jednak wolałbym nie widzieć. A RACZEJ WYSYŁAJĄ, BO PRZECIEŻ WYDŹWIĘK JEST MOCNIEJSZY, KIEDY SKORZYSTAJĄ Z MAGICZNEGO KLAWISZA CAPS LOCK! Microsoft przygotowuje się do kolejnej rundy walki przeciwko takim zachowaniom. Tym razem do pomocy zaprosi sztuczną inteligencję, która pozwoli przefiltrować wiadomości, jakie trafiają do naszej skrzynki.

Sztuczna inteligencja: to ona ma pomóc zaprowadzić porządek w rozmowach graczy

Nie musicie być wyjadaczami — ale jeżeli spróbowaliście swoich sił w grach online, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo że po skończonej zabawie dostaliście wiadomość w której wasz rywal chamsko was obrażał. To, niestety, od wielu lat jest standardem. Nie jest prawdą że nikt z tym nic nie robi — pierwsze filtry pojawiły się dłuższy czas temu, ale teraz Microsoft chce je wznieść o poziom wyżej. Prosząc w tym celu o pomoc algorytmy, które pomogą nam je przefiltrować — i jeżeli nie chcemy psuć sobie nerwów, to wcale nie musimy oglądać obraźliwych tekstów które zostały skierowane w naszą stronę. Nadchodząca aktualizacja dla komunikacji w Xbox Live da nam większą kontrolę. W ustawieniach wiadomości będziemy mogli wybrać jeden z czterech filtrów, według których będą odsiewane i cenzurowane wiadomości jakie do nas trafiają. Wśród nich: przyjazny, średni, dorosły oraz... dopuszczający wszystkie wiadomości bez jakiejkolwiek cenzury. Co ważne: platforma pozwoli nam inaczej podejść do wiadomości od naszych znajomych, a inaczej do obcych graczy którzy postanowili cos nam wysłać. Część wiadomości które zostaną zablokowane, możemy mimo wszystko podejrzeć — ale już na własną odpowiedzialność. Usługa daje nam wybór, no ale po co sobie szargać nerwy?

Nowości w czacie Xbox Live w pierwszej kolejności trafią do testerów, którzy jeszcze w październiku będą z nich mogli skorzystać. Do szerszego grona powinny one jednak trafić nie później niż do końca roku.

Bardzo fajne nowości, które wniosą do platformy coś nowego niż funkcje z których skorzysta... stosunkowo niewielu jej użytkowników. Bardzo kibicuję projektowi, bo choć sam sporadycznie dam się namówić na grę online, to i tak regularnie po wygranym pojedynku w bijatykach do mojej skrzynki trafiają wulgarne wiadomości. To w sieciowych grach standard — ale czas się z nim rozprawić, a wszyscy agresorzy powinni czym prędzej zarobić bana. Może ten nauczy ich choć odrobiny kultury...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu