VOD

Na Disney+ trafią filmy Sony ze Spider-Manem i wiele innych

Konrad Kozłowski
Na Disney+ trafią filmy Sony ze Spider-Manem i wiele innych
7

Na takie wieści z pewnością czekało wielu fanów Marvela i (przyszłych) użytkowników Disney+. Produkcje Sony zmierzają na platformę VOD Sony!

Na początku należy jednak zaznaczyć, że jest to umowa pomiędzy dwoma firmami, która będzie obowiązywać tylko w USA. Dzieje się więc dokładnie to samo, co w przypadku kontraktu pomiędzy Sony i Netfliksem, dzięki któremu gigant VOD może liczyć na pierwszeństwo w premierach online filmów Sony.

Może i niebezpieczny, ale taki świat w serialu fantasy wciąga. Cień i kość – recenzja

Bez wątpienia jest to jednak ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o współpracę Sony z Disney'em, ponieważ doskonale pamiętamy, jakie problemy miały firmy z osiągnięciem kompromisu podczas rozmów na temat dalszego dzielenia się chociażby postacią Spider-Mana. Na włączenie Człowieka Pająka do MCU czekano bardzo długo, a gdy udało się to zrobić wszystko stanęło pod znakiem zapytania - teraz sytuacja nie tylko wydaje się unormowana, ale i zaczyna rokować.

Filmy Sony na Disney+ i nie tylko. Nowa umowa to gigantyczne wydarzenie

Podpisana umowa pomiędzy Disney i Sony zakłada bowiem partnerstwo aż do 2026 roku począwszy od 2022. Nie chodzi tylko o filmy Sony mające trafić na Disney+, ale dotyczy także szerokiego katalogu Sony, w którego skład wchodzą również seriale. Docelowo wszystkie treści objęte licencją będą rozdysponowane pomiędzy wiele platform należących do Disney, a więc m. in. Hulu, FX Network, ABC, Disney Channel oraz Freeform. Co więcej, to właśnie Disney przejmie po pewnym czasie prawa od Netfliksa do filmów Sony.

Potęga Netfliksa wyhamowała, ale te seriale biją rekordy oglądalności

"Ta przełomowa, wieloletnia umowa niezależna od platformy, gwarantuje zespołowi Disney Media and Entertainment Distribution ogromną elastyczność i szerokie możliwości programowe w celu wykorzystania bogatej oferty wielokrotnie nagradzanych filmów akcji i filmów familijnych Sony w naszych usługach skierowanych bezpośrednio do klientów oraz kanałach liniowych"- powiedział Chuck Saftler, szef operacji biznesowych ABC, Freeform, FX Networks and Acquisitions w Disney's Media and Entertainment Distribution. To świetna sytuacja dla fanów, którzy skorzystają na możliwości dostępu do najlepszych treści z dwóch najbardziej dochodowych wytwórni filmowych w Hollywood, na wielu różnych platformach".

MCU rośnie jak na drożdżach, także dzięki Sony

Jesteśmy świadkami nie lada wydarzenia, ponieważ takie rozwiązanie buduje silniejszą więź pomiędzy Disney i Sony, a to dobrze rokuje w kontekście rozbudowy MCU z użyciem postaci do których ma prawa Sony (oprócz Spider-Mana są to np. Venom i Morbius), jak również dostępu do filmów Sony na różnych platformach.

Ten serial Amazonu będzie na ustach wszystkich. Teraz wiemy, że jest najdroższy w historii

Jednocześnie jednak finalizacja kontraktu wydaje się oczywistością, bo skoro lada moment w trzecim filmie o Spider-Manie w ramach MCU wykorzystane będzie multiwersum i wprowadzone będą poprzednie wcielenia Spider-Mana, to na dość naturalny krok wygląda także udostępnienie z nimi filmów obok pozostałych produkcji Marvela.

Źródło: Variety

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu