21

Najważniejsze premiery października – lista filmów i seriali

premiery październik
Wrzesień za nami, a także pierwszy tydzień października, dlatego z drobnym poślizgiem rozpoczynamy naszą serię najważniejszych premier filmowych oraz serialowych. Taki mini-przewodnik pozwoli Wam skupić się na najistotniejszych tytułach, które pojawią się w kinach, w telewizji i na platformach VOD. Zaczynamy.

Filmy w październiku:

Blade Runner 2049 – już w kinach

Powrót do świata Łowcy androidów możliwy jest już od piątku i jest to tytuł, którego przegapić nie możecie. Świetnie nakręcony, wciągający i niemal bezbłędny Blade Runner 2049 to pozycja obowiązkowa. Więcej w naszej recenzji.

Pierwszy śnieg (Snowman) – 13 października

Ksiązka Jo Nesbo trafia na kinowy ekran, a w roli głównej zobaczymy Michaela Fassbendera. Zwiastun obiecują świetne, tajemnicze widowisko na pograniczu dramatu i kryminału.

Thor: Ragnarok – 25 października

Nadchodzi „zmierz bogów”, a Thor jest zmuszony radzić sobie bez swojego młota. Dodatkowo, zanim wyruszy do walki z przepotężną Helą, musi wyswobodzić się z niewoli i zmierzyć się w gladiatorskim pojedynku z… Hulkiem.

Polecamy również:

  • Twój Vincent – 6 października
  • Photon – 6 października
  • Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane) – 13 października – Netflix
  • A Ghost Story – 27 października
  • Piła: Dziedzictwo (Jigsaw) – 27 października

Seriale października:

Mindhunter – 13 października – Netflix

Serial Davida Finchera dla Netflix zabierze nas w lata ’70 ubiegłego wieku i skupi się na początkach działalności FBI przy sprawach powiązanych z seryjnymi zabójcami.

Wataha sezon 2 – 15 października – HBO i HBO Go

Długo wyczekiwany powrót w Bieszczady staje się faktem. Już w połowie października zaczniemy śledzić dalsze losy Wiktora Rebrowa, który pozostając zbiegiem ukrywa się w bieszczadzkich lasach próbując oczyścić swoje imię. Nowa tragedia sprowadza do tego regionu panią prokurator Igę Dobosz, a wataha stara się zapanować nad sytuacją na granicy.

Widzieliśmy dwa pierwsze odcinki – więcej w recenzji Watahy 2.

Belfer 2 – 22 października – Canal+

Paweł Zawadzki po wydarzeniach z Dąbrowicach jest zmuszony do kontynuacji współpracy z CBŚ. Właśnie dlatego trafia do Wrocławia, gdzie w lokalnym liceum znika uczeń, lecz równie szybko i w równie niewyjaśnionych okolicznościach się odnajduje. Tajemnice szkolnych korytarzy rozwikłać ma właśnie Zawadzki (Maciej Stuhr).

Stranger Things – 27 października – Netflix

Zeszłoroczny fenomen powraca – piątka młodych przyjaciół kontynuuje walkę z mroczną i pełną przerażających kreatur Drugą Stroną, która tym da się we znaki w jeszcze większym stopniu, aniżeli wcześniej.

Battlestar Galactica – październik – Showmax

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery tego serialu na Showmax, warto jednak dodać, że po raz pierwszy ta seria pojawi się w serwisie VOD. Battlestar Galactica to istna klasyka gatunku sci-fi, dlatego dla każdego zwolennika tej tematyki, choć nie tylko, będzie to świetny miesiąc.