VOD

Jakie filmy pojawiły się na Netflix w 2018 roku? Zestawienie

Konrad Kozłowski
Jakie filmy pojawiły się na Netflix w 2018 roku? Zestawienie
Reklama

W zeszłym roku Netflix raczył nas nie tylko serialami, ale przeszedł do prawdziwej filmowej ofensywy. Jakie filmy Netflix pojawiły się w 2018 roku? Oto nasze zestawienie.

Najlepsze filmy na Netflix w 2018 roku

Ballada o Busterze Scriggsie

Film braci Coen, który początkowo powstawał jako 6-odcinkowa antologia z historiami z Dziekiego Zachodu. Ostatecznie powstała produkcja pełnometrażowa, w której oglądamy między innymi Jamesa Franco, Tima Blake'a Nelsona, Liama Neesona, Brendana Gleesona i Zoe Kazan. W filmie śledzimy losy amerykańskich pionierów i bandytów - nie brakuje powagi, ale miejsce dla żartu też się tu znalazło.

Reklama

22 lipca

Tragedia z 22 lipca 2011 roku z Norwegii opowiedziana z perspektywy nastolatków i zamachowca. Fabuła wykracza poza wydarzenia na wyspie, dzięki czemu mamy szansę zobaczyć, jak zamach wpłynął na ich życie. Film trafił do polskich kin, ale przez cały czas oglądać go można na Netflix.

Zobacz też: Najlepsze komedie na Netflix - zestawienie

Nie otwieraj oczu

Sygnowany nazwiskami Sandry Bullock oraz Johna Malkovicha film może budzić skojarzenia z "Cichym miejscem", ale różnic też nie brakuje. Tajemnicze stworzenia/istoty powodują, że cywilizacja staje pod znakiem zapytania - skłonność do samobójstw rośnie w zastraszającym tempie i tylko unikanie kontaktu wzrokowego ze wspomnianymi istnieniami może zapobiec autodestrukcji. Jak bohaterowie filmu odnajdą się w nowej rzeczywistości?

Anihilacja

Jeden z tych filmów, który podzielił widzów. Anihilacja opowiada o wyprawie, w której bierze udział biolożka Lena (Natalie Portman) do przestrzeni określanej mianem Iskrzenia, skąd wrócił jej chory mąż będący wojskowym. Wewnątrz strefy napotyka jednocześnie piękne i przerażające efekty działania nieznanych sił, a celem jest dotarcie do źródła tych wszystkich wydarzeń.

Roma

Wielki zwycięzca Netfliksa w walce o Oscary. Film Alfonso Cuarona zwyciężył też na festiwalu w Wenecji. Po pięciu latach od premiery Grawitacji reżyser zabiera nas w prywatną podróż z niekonwencjonalną fabułą i niesamowitą oprawą audiowizualną. Choć wszystko rozgrywa się w latach 70. ubiegłego wieku w dzielnicy Roma w Meksyku, to widzom jest niezwykle łatwo dostrzec nawiązania do naszej codzienności.

Druga strona wiatru

Dość nietypowa produkcja Netfliksa, bo jest to efekt pracy na niedokończonym przez Orsona Wellesa filmie, którego historia jest niesamowicie skomplikowana. Po wielu latach udało się przygotować ostateczną wersję, która pojawiła się online dostępna dla każdego. Montaż i zdjęcia zachwycają, a poczucie niedokończenia dzieła przez Wellesa nadaje tylko temu dodatkowego smaku.

Król wyjęty spod prawa

W zniewolonej przez Anglię średniowiecznej Szkocji walczył, by ocalić swoją rodzinę, lud i kraj - Robert I Bruce jest głównym bohaterem tego filmu historycznego i wcielił się w niego Chris Pine'a. To jeden z niewielu takich filmów Netfliksa - jak oceniacie taki debiut?

Reklama

Życie prywatne

Film Tamary Jenkins został wielokrotnie doceniony za przedstawienie sytuacji pary zmagającej się z bezpłodnością, która toczy walkę z procedurami, stara się o adopcję i leczenie in vitro, w niezwykle realistyczny sposób. Nie ma tu ani grama przesady czy uproszczenia - widzowie mówią: samo życie.

Apostoł

Film na tyle realistyczny, że niektórzy odwracają wzrok - scen drastycznych tutaj nie brakuje, ale wiele mówi się o kulejącej fabule. Może wynika to z nieodpowiednich oczekiwań wobec produkcji? Znany z roli w "Legionie" Dan Stevens wciela się tutaj w Thomasa Richardsona starającego się wyzwolić swoją siostrę z religijnej sekty. Do czego się posunie, żeby osiągnąć cel?

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama