VOD

17 filmów Marvela na HBO GO - nie jestem fanem, ale i tak się skuszę

Konrad Kozłowski
17 filmów Marvela na HBO GO - nie jestem fanem, ale i tak się skuszę
6

To będą dobre tygodnie dla (nowych) fanów uniwersum Marvela. Aż siedemnaście filmów z superbohaterami trafi do HBO GO - oto rozpiska z datami premier.

Filmy z uniwersum Marvela na HBO GO

Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka, Czarna Pantera i Avengers

Przed nami (prawdopodobnie opóźnione) premiery filmów z czwartej i piątej fazy Marvel Cinematic Universe, a także seriali, które powstają z myślą o platformie Disney+. Nie wszyscy jednak są ze wszystkimi produkcjami na bieżąco, a niektórzy fani z przyjemnością powtórzyliby sobie powstałe do tej pory filmy, które debiutowały w ramach trzech faz na przestrzeni ostatnich lat. Wśród przeniesionych na kinowe ekrany bohaterów znaleźli się Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Czarna Pantera, Doktor Strange oraz grupa Strażników Galaktyki.

Polecamy: Marvel szykuje trzynaście filmów i pięć seriali w 4. i 5. fazie uniwersum!

I to filmy właśnie z nimi będą pojawiać się w następnych tygodniach na HBO. W pierwszej kolejności dodana zostanie trylogia filmów o Iron Manie (w roli głównej Robert Downey Jr) - to już 10 kwietnia. Tydzień później będziecie mogli obejrzeć trzy filmy z Kapitanem Ameryką, zaś kolejne 7 dni później na HBO GO pojawi się trylogia Thora. W pierwszy dzień maja katalog HBO GO wzbogaci się o cztery filmy Marvela: "Czarną Panterę", "Doktora Strange" i dwie części "Strażników Galaktyki". Tydzień później do już dostępnego filmu "Avengers: Koniec gry" dołączą trzy poprzednie odsłony.

Zobacz też: Finałowy zwiastun Czarnej Wdowy. Agentka Romanoff kontra Taskmaster

Jakich filmów na razie zabraknie? Widzowie nie obejrzą na HBO GO przygód Hulka oraz Ant-Mana. Dwa filmy o tym pierwszym zobaczycie na Amazon Prime Video, a dwie produkcje z Ant-Manem można wypożyczyć lub kupić w usługach VOD typu CHILI, Rakuten i iTunes. "Spider-Man: Homecoming" zniknął z HBO GO, ale niedawno trafiła tam druga odsłona przygód Człowieka Pająka pt. "Spider-Man: Daleko od domu".

Czytaj też: W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela?

Lista premier filmów Marvela na HBO GO:

  • 10 kwietnia – seria filmów o Iron Manie:

Iron Man, Iron Man 2 oraz Iron Man 3

Seria trzech filmów o niezwyciężonym Iron Manie, czyli miliarderze Tony’m Starku, który tworzy zaawansowaną technologicznie zbroję i jako superbohater zaczyna używać jej do zwalczania przestępczości. W jego rolę wciela się dwukrotnie nominowany do Oscara, charyzmatyczny Robert Downey Jr (Chaplin, Sherlock Holmes). W kolejnych filmach partnerują mu m.in.: Gwyneth Paltrow (Zakochany Szekspir, Genialny klan), Terrence Howard (Pod prąd, Odważna), Jeff Bridges (Szalone serce, Prawdziwe męstwo), Mickey Rourke (Zapaśnik), Scarlett Johansson (Avengers), Don Cheadle (Hotel Ruanda), Samuel L. Jackson (Pulp Fiction) czy Sam Rockwell (Niebezpieczny umysł).

  • 17 kwietnia – seria filmów o Kapitanie Ameryka:

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie (Captain America: The First Avenger)
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (Captain America: The Winter Soldier)

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (Captain America: Civil War)

Seria trzech filmów śledzących przygody legendarnego Kapitana Ameryki - młodego Amerykanina, który po tym jak wziął udział w tajnym projekcie, zyskał niezwykłą moc. Superbohater wraz z innymi członkami ekipy Avengers podejmuje się ratowania świata przed kolejnymi zagrożeniami. W rolę Kapitana Ameryki wciela się Chris Evans. W serii wystąpią obok niego, m.in.: Hayley Atwell (Księżna), Sebastian Stan (Czarny łabędź), Tommy Lee Jones (W Dolinie Elah), Hugo Weaving (Matrix), Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes) czy Scarlett Johansson (Między słowami).

  • 24 kwietnia – seria filmów o przygodach Thora:

Thor, Thor: Mroczny świat oraz Thor. Ragnarok

Trzy filmy oparte na komiksie Marvela są opowieścią o przygodach dzielnego nordyckiego superbohatera – Thora, w rolę którego wciela się Chris Hemsworth. Thor jest bardzo sprytnym i walecznym wojownikiem, wyposażony w młot nie ma sobie równych. Jego ogromną wadą jest jednak arogancja, co ściąga na niego gniew jego ojca, potężnego Odyna (Anthony Hopkins) i tak zaczyna się seria przygód tego bohatera. W poszczególnych filmach występują także: Natalie Portman (Czarny łabędź), Tom Hiddleston (miniserial Nocny recepcjonista) czy Stellan Skarsgård (serial HBO Czarnobyl).

  • 1 maja – filmy o kolejnych superbohaterach Marvela

Czarna Pantera (Black Panther) - Afrykański książę przywdziewa kostium Czarnej Pantery, aby uratować świat przed groźnym niebezpieczeństwem. W roli głównej Chadwick Boseman.

Doktor Strange (Doctor Strange) - Benedict Cumberbatch w roli posiadającego ogromną moc neurochirurga, który walczy z siłami ciemności, aby ocalić świat.

Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy)

Strażnicy Galaktyki vol. 2 (Guardians of the Galaxy vol.2)

Dwa filmy o grupie najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce, którzy, podróżując po odległych zakątach wszechświata, muszą stawić czoła wielu wyzwaniom. W główne role wcielają się: Chris Pratt (Jurassic World), Zoe Saldana (Avatar) czy Dave Bautista (Spectre).

  • 8 maja – seria filmów o Avengersach

Avengers    

Avengers: Czas Ultrona (Avengers: Age of Ultron)

Avengers: Wojna bez granic (Avengers: Infinity War)

*Avengers: Koniec gry (Avengers: Endgame) – film jest już dostępny w HBO GO

Seria filmów o członkach drużyny Avengersów, którzy łączą swoje siły, aby uratować świat przed czyhającymi na niego zagrożeniami. W poszczególnych filmach z serii zobaczymy m.in. Thora (Chris Hemsworth), Kapitana Amerykę (Chris Evans), Irona Mana (Robert Downey Jr), Hulka (Mark Ruffalo), Ant-Mana (Paul Rudd), Kapitan Marvel (Brie Larson) czy Czarna Wdowa (Scarlett Johansson).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu