Filmy

Filmy Marvela w 2020 roku. Czwarta faza MCU to także nowe seriale!

KK
Konrad Kozłowski
0

Plany Marvela są na ten rok imponujące choćby z powodu wprowadzenia do uniwersum nowych seriali, które zadebiutują na platformie Disney+.

Polecamy: W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela? Chronologia

Czarna wdowa - premiera 1 maja

Już na początku maja doczekamy się premiery filmu poświęconego Czarnej wdowie, której losy mogliśmy do tej pory śledzić w kilku produkcjach Marvela. Po dość długim czasie bohaterka doczekała się solowego projektu, w którym Natalia „Natasha” Alianovna Romanova wystąpi jako główna postać, a my będziemy mieli szansę poznać jej przeszłość. Akcja filmu będzie rozgrywać się po Kapitanie Ameryce: Wojna bohaterów, a jej przeciwnikiem będzie niejaki Taskmaster. Czarną wdowę zagra oczywiście Scarlett Johansson, a w filmie wystąpili także Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour, O.T. Fagbenle oraz William Hurt. Za scenariusz odpowiada Eric Pearson ("Thor: Ragnarok", "Agentka Carter"), zaś za reżyserię Cate Shortland ("Salto", "Lore").

The Eternals - premiera 6 listopada

W drugim filmie w uniwersum Marvela na 2020 rok zobaczymy nową rasę postaci Eternals stworzenych przez Celestiali. Są nieśmiertelni i na Ziemi znaleźli się w celu ochrony jej mieszkańców przed inną rasą Deviantami. W obsadzie filmów znalazło się sporo znanych nazwisk: Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Lia McHugh, Don Lee, Gemma Chan, Barry Keoghan oraz Kit Harington. Za kamerą stanęła Chloe Zao ("Jeździec", "Pieśni braci moich"), a scenariusz napisali Matthew i Ryan Firpo. " The Eternals" będzie już dwudziesty piątym filmem MCU.

Falcon i Zimowy Żołnierz - serial Disney+, premiera sierpień 2020

Pojawienie się nowej platformy streamingowej Disney+ otworzyło nowe możliwości przed należącym do Disney'a Marvelem. Do tej pory seriale osadzone w uniwersum MCU debiutowały na różnych kanałach telewizyjnych, na przykład ABC, gdzie można było oglądać Agentkę Carter. Nadchodzący serial "Falcon i Zimowy Żołnierz" przeniesienie bohaterów z dużego ekranu na mały - do swoich ról powracają Anthony Mackie (Falcon) oraz Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz). Wiemy też, że w serialu pojawi się Zemo, którego oglądaliśmy w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" oraz wspomniana Sharon Carter - ponownie wystąpią więc Daniel Bruhl i Emily VanCamp. Za reżyserię serialu odpowiada Kari Skogland i powstanie ostatecznie 6 odcinków.

WandaVision - nowy serial Disney+, premiera w grudniu 2020

Opowiadający o dwójce bohaterów -  Wandzie Maximoff/Scarlett Witch i Visionie - serial z udziałem aktorów powracających do swoich ról (Elizabeth Olsen i Paula Bettany) zadebiutuje na Disney+ już w grudniu tego roku. Docelowo ma liczyć 6 lub 8 odcinków i podobnie jak pozostałe produkcje będzie dysponować budżetem zbliżonym do pełnometrażowego filmu w uniwersum MCU. Nie będziemy narzekać na brak znanych postaci, bo wystąpią także Kat Dennings jako Darcy Lewis i Randall Park jako Jimmy Woo. Za scenariusz odpowiada Jac Schaeffer ("Oszustki"), zaś serial reżyseruje Matt Shakman ("The Boys", "Sukcesja", "Gra o tron"). Doniesienia wskazują na powiązania serialu z nadchodzącym filmem "Doctor Strange and the Multiverse of Madness" z Benedictem Cumberbatchem, który zadebiutuje w przyszłym roku.

Zobacz też: Nowe filmy Marvela - oto daty premier filmów i seriali 4. i 5

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: