Ciekawe strony

Filmus.pl - dopasuje dla ciebie repertuar

Grzegorz Marczak
Filmus.pl - dopasuje dla ciebie repertuar
7

Filmus.pl powstał na początku roku – jest to baza filmów gdzie użytkownicy mogą oceniać filmy. Na bazie tego jak oceniałeś inne filmy serwis zaproponuje ci listę polecanych filmów które powinny się tobie spodobać. Autorzy uważają, że tego typu funkcjonalność jest niedostępna w innych serwisach filmo...

Filmus.pl powstał na początku roku – jest to baza filmów gdzie użytkownicy mogą oceniać filmy. Na bazie tego jak oceniałeś inne filmy serwis zaproponuje ci listę polecanych filmów które powinny się tobie spodobać. Autorzy uważają, że tego typu funkcjonalność jest niedostępna w innych serwisach filmowych :

..Serwis oferuje możliwości niedostępne w innych portalach filmowych. Po zarejestrowaniu się użytkownik serwisu ocenia obejrzane do tej pory filmy. W oparciu o te oceny serwis dopasowuje filmy do gustu użytkownika i przygotowuje użytkownikowi listę polecanych filmów oraz ocenę innych filmów. Każda kolejna ocena poprawia otrzymywane oceny..


Filmus.pl - walczący z portalami ?


Budowanie przewagi nad konkurencją na jednej unikalnej funkcjonalności nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem. W przypadku serwisów o filmach konkurencja jest potężna, mamy przecież filmweb (nigdy tam nie zaglądam bo wygląd i zagmatwanie tego serwisu mnie irytuje), ale mamy też portale i ich serwis filmowe (lepsze lub gorsze ale z dużą bazą informacji o filmach).

Filmus.pl na pierwszy rzut oka wydał mi się serwisem społecznościowym – jednak po bliższym przyjrzeniu się tej stronie zmieniłem zdanie. Jest to zwyczajna baza filmów z ocenami i rekomendacjami. Autorzy serwisu pozamykali też część serwisu przed nie zarejestrowanymi użytkownikami – co moim zdaniem jest błędem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu