27

Feedly przechodzi na swoje, a na Antyweb już na piatym miejscu wśród źródeł ruchu

Feedly to bez wątpienia najlepsza aplikacja, którą możemy polecić jako alternatywę dla zamykanego 1 lipca Google Readera. To też zespół, który najszybciej przygotował się na przyjęcie po nim użytkowników. Jak zauważył TV, Feedly przeniosło się już całkowicie na swoje serwery, przynajmniej jeśli chodzi o użytkowników i wersję mobilna na iOS. What’s New in Version 16.0.1 […]

Feedly to bez wątpienia najlepsza aplikacja, którą możemy polecić jako alternatywę dla zamykanego 1 lipca Google Readera. To też zespół, który najszybciej przygotował się na przyjęcie po nim użytkowników. Jak zauważył TV, Feedly przeniosło się już całkowicie na swoje serwery, przynajmniej jeśli chodzi o użytkowników i wersję mobilna na iOS.

What’s New in Version 16.0.1 – Now powered by the feedly cloud. Let’s all wish a happy retirement to Google Reader.

Od ogłoszenia przez Google pozbycia się swojego czytnika minęło już 3 miesiące, a dla nas oczywiście najbardziej interesująca jest kwestia, jak Wy zareagowaliście na tę wiadomość. Postanowiliśmy się tą wiedzą podzielić z Wami.

Spójrzmy najpierw na statystyki marcowe.

Marzec 2013

marzec

Ani widu, ani słychu. Faktem jest, że jeszcze wtedy nie dodawało do linków wychodzących ze swojej aplikacji znacznika utm_source=feedly, więc pod pozycją feedburner/feed kryją się wejścia z wszystkich czytników. Wejścia z Feddly pokazane były na dalszych stronach jako wejścia z domeny feedly.com/referral.

Spójrzmy dalej.

Kwiecień 2013

kwiecien

Do pierwszej dziesiątki nieśmiało wdzierają się wejścia z Feedly, z tego co kojarzę, gdzieś w połowie miesiąca dodany został do linków znacznik utm_source=feedly i widzimy tu już go jako wejścia bezpośrednio z czytnika feedly/feed.

Maj 2013

maj

Maj, to już blisko połowa wejść z wszystkich czytników.

Czerwiec 2013

czerwiec

Jeszcze nie mamy połowy Czerwca, a już widać, że prawdopodobnie do końca miesiąca zrównają się te źródła, a całkiem prawdopodobne, że Feedly będzie największym źródłem ruchu, jeśli chodzi o czytniki. Pozostaje pytanie, co z pozostałymi czytnikami, podejrzewam, że większość z tych wejść oznaczonych feedburner/feed, to wejścia z Czytnika Google. Bez wątpienia ci użytkownicy będą musieli 1 lipca zdecydować się na którąś z propozycji, dostępnych na rynku, jeśli nadal chcą korzystać z tej formy konsumowania treści w internecie.

Mimo, że sami polecamy Feedly, zwłaszcza ze względu na jego dostępność na większości platform i systemów, no i stopień przygotowania do przyjęcia znacznej grupy użytkowników, przez ten czas staraliśmy się testować dla Was inne dostępne rozwiązania. Do których ponownie odsyłam Was pod tymi linkami:

Czytniki RSS

Linki do pobrania Feedly

Na koniec jedno pytanie, na które nie znamy jeszcze odpowiedzi, ale mam nadzieję, że Feedly i na to się przygotuje – co w sytuacji gdy Google i FeedBurnera zamknie? Od dawna nieaktualizowany, sprawia wrażenie już opuszczonego projektu, a takie plotki krążą od jakiegoś czasu (1,2,3,4), ale być może chodziło właśnie tylko o sam Czytnik.