Felietony

Farmville w Google Plus, to tylko kwestia czasu. Dowody siedzą w kodzie

Gniewomir Świechowski
Farmville w Google Plus, to tylko kwestia czasu. Dowody siedzą w kodzie
14

To było do przewidzenia, w Google Plus będzie można również pograć. Google poszukuje menadżera dla własnej platformy z grami - jak łatwo się teraz domyślić, uruchamianej w ramach Google Plus. Co ważniejsze, w kodzie serwisu znajdują się odniesienia do niej, np. "have sent you Game invites and more f...

To było do przewidzenia, w Google Plus będzie można również pograć. Google poszukuje menadżera dla własnej platformy z grami - jak łatwo się teraz domyślić, uruchamianej w ramach Google Plus. Co ważniejsze, w kodzie serwisu znajdują się odniesienia do niej, np. "have sent you Game invites and more from Google+ Games". Tytuł to lekka prowokacja, ale sądzę, że prędzej czy później platforma zostanie udostępniona zewnętrznym deweloperom, więc jeśli G+ chwyci, Zynga zapewne o nim nie zapomni.

Kluczowe pytanie brzmi, w jaki sposób zaimplementowane będą zaproszenia i aktualizacje w streamie pochodzące z gier i w jaki sposób Google chce ograniczyć związany z tym spam. Problem z grami pokroju Farmville i innymi hitami serwisów społecznościowych polega na tym, że aby utrzymać stabilną ilość użytkowników spamowanie potencjalnych ofiar jest absolutnie konieczne. Niestety, zupełnie nie pasuje to do koncepcji Nowego Lepszego Facebooka. :)

Na razie brak odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czy Google+ Games będzie po prostu powszechnie dostępnym API dla twórców gier z nałożonymi odgórnie ograniczeniami, czy moderowaną platformą - co nie jest w stylu Google, czy też zamkniętą platformą dla zaakceptowanych przez Google deweloperów?
  • Gry oznaczają również wprowadzenie mikropłatności - czy oznacza to integrację z Checkout?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle plus