Motoryzacja

Fani tworzą szkice samochodów Tesli: Taka mogłaby być nowa Tesla Model S?

Marek Adamowicz
Fani tworzą szkice samochodów Tesli: Taka mogłaby być nowa Tesla Model S?
16

W internecie pojawiły się informacje, jakoby Elon Musk pracował nad nową generacją Tesli Model S. Fani szybko podchwycili temat i powstały już pierwsze fanowskie prace. Czy tak mogłaby wyglądać nowa Tesla Model S?

Tesla Model S stała się de facto, pierwszym autem, które rozsławiło koncern Elona Muska. Od tego właśnie auta pojawiła się na elektryczne samochody. Nowa Tesla Model S jeszcze nie została oficjalnie potwierdzona, lecz krążą niepotwierdzone plotki iż prowadzone są prace nad nową generacją. Pierwszy raz Model S pokazany został w 2009 roku, jako auto koncepcyjne. W 2012 roku Elon Musk i jego ludzie pokazali wersję produkcyjną, która w 2016 przeszła kurację odświeżającą.

Obecnie sprzedawane auto dostępne jest w trzech wersjach: 75D (525 KM AWD), 100D (423 KM AWD) i P100D (613 KM AWD). Najszybsze wersje osiągają 100 km/h w zaledwie 2,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 249 km/h. Podejrzewamy, że nowa Tesla Model S może osiągać podobne wartości, jak i nie lepsze. Bowiem w silnikach elektrycznych drzemie jeszcze ogromny potencjał, który z pewnością Elon Musk będzie potrafił wykorzystać. Chociaż ewentualny projekt owiany jest całkowitą tajemnicą, to w sieci możemy znaleźć obrazki stworzone przez fanów. Czy tak mogłaby wyglądać nowa Tesla Model S?

Te prezentowane w niniejszym materiale to prace przygotowane przez Emre Husmen. Na tych wirtualnych zdjęciach możemy zobaczyć auto o podobnych kształtach karoserii, co obecnie sprzedawane. Jednak zmiany w wyglądzie są znaczne i zdecydowanie bardziej ostre. Można nawet próbować postawić tezę, że nowa Tesla Model S stanie się bardziej czterodrzwiowym coupe niż elegancką elektryczną limuzyną. Husmen proponuje bardziej aerodynamiczną sylwetkę oraz duże zmiany w kabinie, gdzie pojawi się więcej wyświetlaczy. Grafik proponuje też by środkowy ekran został mocno powiększony i przy okazji dość znacznie zakrzywiony.

Pamiętajmy, że grafiki prezentowane tutaj są wyłącznie wymysłem fanów amerykańskiej Tesli. Niepotwierdzone plotki mówią o premierze nowego Modelu S w końcówce 2019 roku, kiedy to w sprzedaży pojawi się również m.in. odświeżona Tesla Model X. Możliwe też, że na drugiej generacji Modelu S inspirowany będzie Roadster, o którym już nie raz było głośno.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu