Gry

Fallout 4 na pewno nie dotrze na PS3 i X360. I bardzo dobrze

Paweł Winiarski
Fallout 4 na pewno nie dotrze na PS3 i X360. I bardzo dobrze
12

Niby pokazany niedawno zwiastun Fallout 4 mówił tylko o PC, Xbox One i PlayStation 4, ale gracze byli prawie pewni, że posiadacze konsol poprzedniej generacji też pograją. Rozwiewam więc wątpliwości - Bethesda nie zamierza stworzyć Fallout 4 na Xboksa 360 i PlayStation 3. Gra nie dotrze na 360 i PS...

Niby pokazany niedawno zwiastun Fallout 4 mówił tylko o PC, Xbox One i PlayStation 4, ale gracze byli prawie pewni, że posiadacze konsol poprzedniej generacji też pograją. Rozwiewam więc wątpliwości - Bethesda nie zamierza stworzyć Fallout 4 na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Gra nie dotrze na 360 i PS3 - rzeczy, które aktualnie robimy nigdy tam nie zadziałają

To słowa Matta Grandstaffa z Bethesdy, który rozwiał wszelkie wątpliwości na NeoGAFie.

Całkowicie rozumiem, że w domach stoją miliony starych Xboksów i starych PlayStation. Rozumiem, że są firmy, które doskonale wiedzą, że można na tych sprzętach jeszcze zarobić. I pewnie Bethesda zarobiłaby na takich wersjach Fallouta 4 więcej niż sprzedając grę na konsolach obecne generacji. Ale cieszę się, że chęć zysku nie przesłoniła im świata.

Trzeba wreszcie powiedzieć "stop" i przestać tworzyć równolegle gry na dwie generacje. Nie odbija się to pozytywnie dla graczy. Posiadacze starych sprzętów marudzą, że gra jest obcięta i zwyczajnie słabsza, że nie wygląda tak jak powinna. Znowu ludzie, w domach których stoją nowsze sprzęty boją się, że gra będzie niedopracowana, bo część zaangażowania i czasu poszła na stare platformy.

Z drugiej strony rozumiem też skąd wzięły się spekulacje, jakoby Fallout 4 mógł pojawić się na PS3 i X360. Powiedzmy sobie szczerze, wizualnie zwiastun nie robi wrażenia, a animację psa pozwolę sobie przemilczeć - a to mogło rozbudzić nadzieje wśród posiadaczy starszych sprzętów do grania. Może to już najwyższy czas by wreszcie zdecydować - nowe konsole albo lepsze PC. Jeśli oczywiście interesują Was nowości. Pozwólmy starym sprzętom wreszcie odejść na emeryturę, dobrze nam służyły, ale ich czas już dawno przeminął.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fallout 4Bethesda