Uncategorized

fajneprzepisy.pl są całkiem fajne

Grzegorz Marczak
fajneprzepisy.pl są całkiem fajne
23

Głównym problemem jaki zawsze mam podczas szukania przepisów kulinarnych w internecie jest niekompatybilność składników danej potrawy z zawartością mojej lodówki. Czasami nawet zastanawiam się czy to na prawdę nie jest złośliwość, bo kiedy już zapełnię moją lodówkę przeróżnymi składnikami to i tak...


Głównym problemem jaki zawsze mam podczas szukania przepisów kulinarnych w internecie jest niekompatybilność składników danej potrawy z zawartością mojej lodówki. Czasami nawet zastanawiam się czy to na prawdę nie jest złośliwość, bo kiedy już zapełnię moją lodówkę przeróżnymi składnikami to i tak zawsze w przepisie jest jakaś zaskakująca pozycja.

Problem poszukiwania przepisów kulinarnych z uwzględnieniem tego co w danej chwili mamy w lodówce pomaga rozwiązać nam nowa wyszukiwarka przepisów o nazwie fajneprzepisy.pl. Przede wszystkim przeszukuje ona inne kulinarne serwisy (czyli nie ograniczamy się tylko do jednego naszego ulubionego), wyświetla podział na kategorie oraz składniki, pozwala też zbudować nam listę składników i poszukać na ich podstawie potrawy. Niestety chyba z powodu jakiegoś bugu na chwilę obecną mogłem zdefiniować tylko dwa produkty jako kryteria poszukiwania.
Oprócz potraw, wyszukiwarka pomaga nam jeszcze znaleźć drinki oraz napoje i co w moim przypadku jest również ważne dania dla dzieci.

fajneprzepisy.pl oprócz tego, że są moim zdaniem przydatnym miejsce są też dość dobrze zrobione, autorzy zadbali o takie dodatki jak automatyczne uzupełnienie wpisywanego produktu z listy dostępnych w serwisie, listę ostatnio wyszukiwanych potraw, oraz podstawowy podział dań.

Uważam, że serwis ten to bardzo fajny przykład na pomysłowy i dobrze zrobiony startup (no może oprócz mało czytelnego loga), który moim zdaniem ma szansę fajnie się rozwinąć i znaleźć partnerów chętnych do współpracy. Widzę też parę ciekawych możliwości na rozwój funkcjonalności fajnychprzepisów jak chociażby na rozszerzenie wyszukiwania o wyszukiwanie różnego rodzaju diet itp.

Mam nadzieję, że serwisy na których bazuje ta wyszukiwarka nie będą starały się przeszkodzić jej w rozwoju a lista źródeł z których korzystają fajneprzepisy.pl będzie rosła (no i pytanie jak wyciągnąć i dobrze przeszukiwać przepisy z blogów?)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

jedzeniegotowanie