Moje przemyślenia

Facebook znowu majstruje przy "osi czasu". Możliwe, że niebawem będzie ona wyglądać właśnie TAK

Michał Szabłowski
Facebook znowu majstruje przy "osi czasu". Możliwe, że niebawem będzie ona wyglądać właśnie TAK
15

Lubicie "oś czasu"? Facebookowy sposób na ożywienie przaśnego wyglądu profili użytkowników największego portalu społecznościowego na świecie nie wszystkim przypadł do gustu. Domyślam się, że nie tylko kilku moich znajomych broni się rękami i nogami przed kliknięciem myszką na przycisk Uzyskaj oś cza...

Lubicie "oś czasu"? Facebookowy sposób na ożywienie przaśnego wyglądu profili użytkowników największego portalu społecznościowego na świecie nie wszystkim przypadł do gustu. Domyślam się, że nie tylko kilku moich znajomych broni się rękami i nogami przed kliknięciem myszką na przycisk Uzyskaj oś czasu teraz. Problemu z osią czasu nie dostrzega chyba Mark Zuckerberg, który postanowił jeszcze bardziej ją podrasować.

Nie wiem jak Wam, ale mi zastąpienie zwykłego widoku profilu tak zwaną osią czasu bardzo przypadło do gustu. Osobiste informacje (nie mylić z prywatnymi) są dzięki niej lepiej dostępne, zaś dwukolumnowy strumień umożliwia umieszczenia w nim większej ilości wiadomości, zdjęć, zameldowań oraz aktywności z aplikacji. Paradoksalnie, zwiększa to przejrzystość i ułatwia odnalezienie interesujących nas oraz naszych znajomych informacji. Robi się jeszcze ciekawiej po dorzuceniu możliwości zabawy polegającej na dopasowaniu zdjęcia profilowego do znajdującej się w tle grafiki o wymiarach 850 x 314 pikseli. Możliwe, że coś, czemu według mnie niczego do tej pory nie brakowało, zostanie niebawem lekko zmodyfikowane.

Carl Franzen z serwisu TPM został jednym z pierwszych na świecie użytkowników Facebooka, którzy mają dostęp do odświeżonej wersji osi czasu. "Timeline 2.0" to kosmetyczne, aczkolwiek od razu zauważalne zmiany w rozmieszczeniu podstawowych informacji na temat posiadacza konta. Imię i nazwisko, oraz pola dotyczące miejsca pracy, zamieszkania, statusu związku i kilku innych zostały przeniesione tuż obok zdjęcia profilowego. Czcionka pozostała ta sama, lecz jej kolor zmieniono na biały, co wymusiło przyciemnienie części znajdującego się w tle obrazu.

Na zdjęciu poniżej możecie zauważyć, że nie tylko informacje zostaną przeniesione w inne miejsce.

W miejsce obecnie znajdujących się poniżej tła  przycisków Zaktualizuj informacjeDziennik aktywności (te również zaliczą przeprowadzkę), pojawi się kilka nowych i kilka starych pozycji. Po raz pierwszy zobaczymy: Podsumowanie ani razu niewykorzystanych (przynajmniej przeze mnie) Wydarzenia z życia oraz Ulubione będące bardziej sensowną nazwą dla widocznych obecnie na stronie profilu Kliknięcia Lubię to. Znaczenia sekcji: Znajomi, Zdjęcia i Mapa chyba tłumaczyć nie muszę.

Facebook nie chciał podać, jaki procent użytkowników portalu ma możliwość oglądać testową oś czasu - nie wiemy też, kiedy i czy w ogóle zmiany widoczne na specjalnie w tym celu przerobionym przeze mnie widoku profilu zostaną wprowadzone.

Korzystacie z "Timeline"? Co myślicie o zmianach mogących lada moment pojawić się w najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu