Moje przemyślenia

Facebook Pages Manager już dostępny! Prosta, lecz przydatna aplikacja dla administratorów

Marcin Kamiński
Facebook Pages Manager już dostępny! Prosta, lecz przydatna aplikacja dla administratorów
11

No i stało się – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Facebook udostępnił oficjalną aplikację mobilną, służącą do zarządzania stronami. Program Pages Manager dostępny jest na telefony iPhone oraz tablety iPad i umożliwia administratorom sprawdzanie aktywności na stronie, wyświetlanie statystyk, ko...

No i stało się – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Facebook udostępnił oficjalną aplikację mobilną, służącą do zarządzania stronami. Program Pages Manager dostępny jest na telefony iPhone oraz tablety iPad i umożliwia administratorom sprawdzanie aktywności na stronie, wyświetlanie statystyk, komentowanie oraz odpowiadanie na prywatne wiadomości nadchodzące od użytkowników. Narzędzie to będzie przydatne nie tylko pracownikom agencji, lecz przede wszystkim właścicielom mniejszych biznesów oraz profili na Facebooku, do których dostęp będą mieli teraz zawsze i wszędzie.

Jak doskonale wiedzą wszyscy posiadacze telefonów i tabletów z systemem operacyjnym iOS, aplikacja z mobilną wersją Facebooka nie jest ideałem jeśli chodzi o prędkość i stabilność działania. Częste problemy z wyświetlaniem treści i opóźnienia skutecznie utrudniały administrowanie stronami poprzez urządzenia mobilne. Za sprawą aplikacji Pages Manager ma się to zmienić. Program skierowany typowo do administratorów pozwoli na dodawanie wpisów, zdjęć, komentarzy, a także umożliwi szybki i wygodną wgląd do statystyk oraz notyfikacji. Niezwykle pomocne mogą okazać się powiadomienia Push, dzięki którym o wszystkich ważnych interakcjach użytkowników na naszej stronie na Facebooku dowiemy się niemal natychmiast.

Aplikacja Pages Manager wypuszczona przez Facebooka daje także dostęp administratorom do podstawowych statystyk prowadzonych przez nich stron. Zobaczymy tam ogólną liczbę osób lubiących stronę, liczbę osób mówiącej o Twojej stronie, całkowity tygodniowy zasięg oraz wykres trendów.

Wydanie aplikacji mobilnej dla administratorów stron potwierdza tylko kierunek, w jakim idzie Facebook. Mobilność to obecnie główny cel tego serwisu, który na rok 2012 zapowiedział sam Mark Zuckerberg. To dlatego na Facebooku w urządzeniach mobilnych zaczynają pojawiać się również reklamy – firma ma zamiar zacząć zarabiać na blisko 500 milionach osób, które korzystają z serwisu na swoim telefonie lub tablecie.

Czy aplikacja Pages Manager do administracji stron na Facebooku będzie dla Was pomocna? Czy brakuje jej opcji, których z chęcią byście użyli? Czekamy na Wasze komentarze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookMobile