Moje przemyślenia

Startup Future Simple pozyskał 6,8 miliona dolarów! Koniec z Polskimi kompleksami?

Grzegorz Marczak
Startup Future Simple pozyskał 6,8 miliona dolarów! Koniec z Polskimi kompleksami?
31

Future Simple, polsko-amerykańska firma z biurami w Krakowie i Chicago pozyskała finansowanie w wysokości 6.8 miliona dolarów. Spółka powstała w 2009 roku, jej założycielami są Uzi Shmilovici, Bart Kiszala, Pawel Niznik, Ela Madej i Agata Mazur. Jeśli popatrzymy na to kto znalazł się w gronie inw...

Future Simple, polsko-amerykańska firma z biurami w Krakowie i Chicago pozyskała finansowanie w wysokości 6.8 miliona dolarów. Spółka powstała w 2009 roku, jej założycielami są Uzi Shmilovici, Bart Kiszala, Pawel Niznik, Ela Madej i Agata Mazur.

Jeśli popatrzymy na to kto znalazł się w gronie inwestorów to news ten robi się jeszcze bardziej znaczący. Index Ventures (m.in dropbox, skype, soundcloud, chartbeat) został głównym inwestorem w drugiej rundzie finansowania, do której dołączyli również Social+Capital [s23p.com] oraz poprzedni inwestorzy OCA Ventures i I2A Fund.

Głównym produktem firmy jest Base CRM, którego można nazwać połączeniem Basecampa z SalesForce.com. W środku znajdziemy narzędzia do zarządznia kontaktami, monitorowania sprzedaży, mierzenia KPI itp. System jest dostępny również przez urządzenia mobilne działając pod Androidem lub iOS. Według informacji prasowych tylko w tym roku liczba użytkowników Base CRM zwiększyła się o 500%. Przyznam, szczerze, że wcześniej nie słyszałem o tym produkcie albo też funkcjonował pod inną nazwą dlatego chętnie go przetestuję - szczególnie, że jest również wersja darmowa.

Umówiłem się też na rozmowę z Piotr Nedzynski i mam nadzieję, że niedługo będę mógł podzielić się z wami szczegółami związanymi z inwestycją i planami rozwoju.

Szczerze Gratulacje dla Future Simple! Takich newsów potrzebujemy więcej na polskim rynku aby skończyć z kompleksami i marudzeniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup