Felietony

Facebook zamiast wycieczek zagranicznych [infografika]

Jakub Tepper
Facebook zamiast wycieczek zagranicznych [infografika]
3

Od czasu wejścia Polski do strefy Schengen paszport zaczął dla wielu naszych rodaków mieć drugorzędne znaczenie. Na wczasy do Egiptu czy dłuższe podróże jest wciąż niezbędny, ale sporo osób nie rusza się poza nasz kontynent. Nie zmienia to jednak faktu, że w obecnie szalenie mobilnych czasach trudno...

Od czasu wejścia Polski do strefy Schengen paszport zaczął dla wielu naszych rodaków mieć drugorzędne znaczenie. Na wczasy do Egiptu czy dłuższe podróże jest wciąż niezbędny, ale sporo osób nie rusza się poza nasz kontynent. Nie zmienia to jednak faktu, że w obecnie szalenie mobilnych czasach trudno wyobrazić sobie w ogóle brak paszportu, prawda? A brak konta na Facebooku? To całkowicie naturalne, część tego nie potrzebuje, część zaś celowo ignoruje giganta nie dając mu zarobić. Jakże zaskakująca jest w tym kontekście infografika przedstawiająca, że m.in. więcej Amerykanów posiada konto na FB (155 milionów) niż paszport (115 milionów).

Nieco lepiej się też poczułem widząc, że tak naprawdę w ogóle tylko 7% użytkowników korzysta z mobilnego internetu będąc zagranicą. Najwidoczniej to kwestia nie tylko naszych, szalenie wysokich cen roamingu - podobnie musi być wszędzie.

Swoją drogą, widać też słabnący duch lewacki na świecie. Skoro tylko 4% studentów nie posiada konta na FB, to kto ma walczyć z systemem? Chyba, że część z nich przyjęła strategię konia trojańskiego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

infografika