Felietony

Facebook z nowymi "pytaniami" - jest prościej, będzie sukces

Grzegorz Marczak
Facebook z nowymi "pytaniami" - jest prościej, będzie sukces
10

Facebook jeszcze raz próbuje z pytaniami jako nową formą treści w serwisie. Z tego co pamiętam jedna próba wdrożenia tego typu funkcjonalności już była ale nie pamiętam czy zakończyła się tylko na testach czy też na tyle się nie sprawdziła, że ją wyłączono. Nowe pytanie, które od dziś chyba wszy...

Facebook jeszcze raz próbuje z pytaniami jako nową formą treści w serwisie. Z tego co pamiętam jedna próba wdrożenia tego typu funkcjonalności już była ale nie pamiętam czy zakończyła się tylko na testach czy też na tyle się nie sprawdziła, że ją wyłączono.

Nowe pytanie, które od dziś chyba wszystkim pojawiły się jako opcja na wallu, wydają się być bardzo uproszczone w stosunku do tego co było poprzednio. Nie mam tutaj oddzielnej grupy informacji, czy też możliwości przeglądania pytań od innych, wątków itp. Po prostu zadając pytania pojawia się ono na naszym wallu i na wallu naszych znajomych tak jak każda inna treść.

Jest w tej prostocie jednak coś fajnego. Z prostego pytania można bardzo prosto zbudować ankietę, w której głos oddają inni. Mogą też dodawać do niej własne propozycje odpowiedzi, komentować itp. Pytania możemy też kierować do wybranych przez nas znajomych tak aby nie zawracać głowy wszystkim naszym znajomym.

Nie mam wątpliwości, że w tej formie (czyli jako nowy rodzaj wpisu na wallu), pytania będą udanym produktem. I znowu Facebook "ukradnie" trochę czasu innym serwisom.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook