Moje przemyślenia

Pitch Rally zaprasza startupy - inwestorzy czekają

GM
Grzegorz Marczak
7

Pitch Rally to cykl dość kameralnych spotkań zorganizowanych przez Krzyśka Kowalczyka (UBIK Business Consultin, HardGamma Ventures). Głównym celem Pitch Rally jest promowanie najlepszych start-upów z Polski i krajów sąsiednich (docelowo z całej Europy) i pomoc im w uzyskaniu dostępu do inwestorów (j...

Pitch Rally to cykl dość kameralnych spotkań zorganizowanych przez Krzyśka Kowalczyka (UBIK Business Consultin, HardGamma Ventures). Głównym celem Pitch Rally jest promowanie najlepszych start-upów z Polski i krajów sąsiednich (docelowo z całej Europy) i pomoc im w uzyskaniu dostępu do inwestorów (jest przynajmniej klika firm VC na każdym spotkaniu oraz grupa inwestorów prywatnych). Jeśli więc czujecie się na siłach to możecie zgłosić swój projekt na stronie spotkania. Najbliższy Pitch Rally jest już niedługo bo 30 marca ale z tego co wiem jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla startupów. Jeśli jednak się nie uda na czas to zawsze pozostają inne terminy.

Niestety osobiście nie udało mi się jeszcze tak zorganizować czasu, żeby uczestniczyć w Pitch Rally (dla mnie trochę za wczesna godzina) natomiast uważam, że tego typu impreza to naprawdę świetny pomysł (tym bardziej, że odbywa się w Warszawie). Podobno też organizatorzy mogą się już pochwalić skutecznością swoich spotkań, cytat z informacji prasowej:

Spotkania pomogły już kilku polskim przedsiębiorcom znaleźć inwestora lub nowego partnera biznesowego. Do takich projektów należy m.in. Peryskop.pl czy Ututi.com. – Podczas Pitch Rally zapoznaliśmy się z wieloma ciekawymi osobami z branży, a także nawiązaliśmy kontakt z potencjalnym inwestorem i zaczęliśmy negocjacje – mówi Jaro Satkevic, założyciel Ututi.com. Współpracę z nowymi partnerami nawiązał również Jakub Połeć, dyrektor zarządzający Peryskop.pl. - - Spotkania Pitch Rally wyróżniają się przede wszystkim możliwością bezpośredniej i nieformalnej rozmowy z inwestorami i osobami z branży nowych technologii – zauważa Połeć.

Trzeba przyznać, że mamy teraz dość ciekawy okres w którym popyt na startupy przewyższa podaż. Inwestorzy robią wszystko żeby dotrzeć do ciekawych młodych firm, organizują dla nich spotkania i zachęcają do kontaktu. Niedługo pewnie trzeba będzie napisać poradnik dla inwestora jak postępować podczas pierwszej rozmowy z startupem (i dlaczego niektórzy młodzi ludzie nadal chcą podpisywać NDA - tak, tak to się cały czas dzieje) :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupkonferencje