Facebook

Facebook uruchamia grupy sprzedaży. Nie sądziłem, że tyle osób tutaj handluje [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Facebook uruchamia grupy sprzedaży. Nie sądziłem, że tyle osób tutaj handluje [prasówka]
2

Facebook od teraz będzie bardziej eksponował grupy służące użytkownikom do zamieszczania ogłoszeń. Nowa funkcja ma uczynić serwis bardziej przyjaznym pod tym względem.

Grupy sprzedaży na Facebooku

Nowa funkcja pojawiła się w bocznej kolumnie, w sekcji "Ulubione". Kliknięcie umieszczonego tutaj odnośnika przenosi nas na ekran, na którym wyświetlana jest lista pobliskich grup zajmujących się sprzedażą. Są one prezentowane w formie mapki, a także listy. Co to za grupy? Część z nich to informacje dotyczące wynajmu, inne dotyczą wymiany przedmiotów, na jeszcze innych ludzie oddają rzeczy za darmo. Krótko mówiąc, na ekranie agregowane są wszystkie działające na Facebooku grupy, na których użytkownicy publikują ogłoszenia. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że jest ich tutaj aż tyle. Przy czym wiele z nich liczy po kilkanaście - kilkadziesiat tysięcy członków. Chyba nie tylko ja nie doceniałem roli Facebooka na tej płaszczyźnie.

Dropbox integruje się z Messengerem

Na tym nowości od Facebooka się nie kończą. Na blogu Dropboksa pojawiło się własnie ogłoszenie dotyczące integracji usługi z komunikatorem Facebook Messenger. Nowa funkcja jest ukryta pod ikonką "więcej" (ta z trzema kropkami). Znajdziemy tutaj Dropboksa, co nam pozwala na przesyłanie przez komunikator zdjęć, wideo, dokumentów i dowolnych innych plików bez potrzeby opuszczania aplikacji Messengera. Multimedia (obrazki i filmy) będą pokazywane bezpośrednio w oknie chatu, a cała reszta jako linki prowadzące do Dropboksa. Nowa funkcja ma być dostępna zarówno w wersji programu na iOS jak i Androida.

Neflix nie będzie produkował treści VR

Reed Hastings, CEO Netfliksa w wywiadze z Mashable France przyznał, że jego firma nie zajmuje się aktualnie produkowaniem treści przeznaczonych do oglądania w wirtualnej rzeczywistości. To ciekawe, bo przecież serwis jest dostępny jako aplikacja na gogle Oculus (a także na działające w oparciu o to samo oprogramowanie Gear VR). Zamiast tego mamy zatem aktualnie wirtualny pokój z dużym ekranem, na którym prezentowane są filmy i seriale. To się na razie nie zmieni. Czy kiedykolwiek na Netfliksie będą wideo 360? Z pewnością, ale nie teraz.

Titanfall 2

Jedna z najciekawszych i najbardziej niedocenionych strzelanek wieloosobowych doczeka się sequela. W Titanfall 2 znów wsiądziemy do ogromnych robotów i stoczymy epickie bitwy. Spekuluje się jednak, że tym razem gra otrzyma również tryb single player wraz z pełnowartościową kampanią fabularną. To świetna informacja, bo stworzony na potrzeby Titanfalla świat jest kompletny, spójny i niesamowicie wciągający. Zresztą sama gra również - od dobrych kilku miesięcy gram ze znajomymi i bawię się zdecydowanie lepiej niż przy Black Ops III czy Battlefieldzie 4. Titanfall 2 zostanie oficjalnie zapowiedziany 12 czerwca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu