Moje przemyślenia

Facebook spełnia finansowe prognozy analityków i jest wart już ponad 10 miliardów dolarów

MK
Marcin Kamiński
22

Facebook podał oficjalnie wyniki finansowe za drugi fiskalny kwartał bieżącego roku. Co ciekawe, zarówno ogólne przychody, zyski z reklam jak i zarobek na jednej akcji praktycznie idealnie pokryły się z wcześniejszymi oczekiwaniami analityków. I tak największy serwis społecznościowy świata w drugim...

Facebook podał oficjalnie wyniki finansowe za drugi fiskalny kwartał bieżącego roku. Co ciekawe, zarówno ogólne przychody, zyski z reklam jak i zarobek na jednej akcji praktycznie idealnie pokryły się z wcześniejszymi oczekiwaniami analityków. I tak największy serwis społecznościowy świata w drugim kwartale pozyskał 1,18 miliarda dolarów oraz zarobił 0,12 dolara na akcji. Dochód z reklam na Facebooku wyniósł 922 miliony, podczas gdy analitycy spodziewali się kwoty 921 milionów. Jak widać serwis spełnił prognozy z lekką nawiązką.

Wraz z ujawnieniem najbardziej aktualnych wyników finansowych dowiedzieliśmy się, że obecna liczba aktywnych użytkowników serwisu to 955 milionów osób. Z tego grona aż 543 miliony ludzi korzysta z Facebooka w wersji mobilnej, wykorzystując do tego swoje tablety lub smartfony. Dla porównania, jest to o 32% więcej niż jeszcze rok temu.

Mark Zuckerberg w ciągu ostatnich trzech miesięcy często wybierał się na zakupy. Facebook zwiększył swoje nakłady inwestycyjne aż o 213% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, które wyniosły w minionym kwartale 413 milionów dolarów amerykańskich.

Warto zwrócić uwagę, że podczas gdy Facebook swoimi wynikami finansowymi spełnił prognozy analityków, tak zależny i blisko współpracujący z serwisem producent gier Zynga ma poważne kłopoty. Jak mówią ujawnione przez niego ostatnie wyniki finansowe, wartość akcji twórców FarmVille czy CityVille spadła aż o 40%.

Na zakończenie kwartału, finansowa wartość Facebooka wzrosła do ponad 10 miliardów dolarów, a mimo to cena jednej akcji waha się rekordowo niskich 25 dolarów. Czy uważacie, że serwis warto jest takich pieniędzy? Zachęcamy do komentowania.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook