Miniblog

Facebook pozazdrościł Google ilości ikonek w Androidzie

Grzegorz Ułan
Facebook pozazdrościł Google ilości ikonek w Androidzie
18

Inaczej, tejże akurat aktualizacji aplikacji Facebooka wytłumaczyć nie można. Zwykle mamy do czynienia z poprawianiem, dodawaniem nowych funkcji. Dzisiejsza aktualizacja dodaje tylko dwie nowe ikony w menu, odpowiedzialne za skrót do funkcji robienia zdjęć oraz rozmów ze znajomymi. Do tego, jak c...

Inaczej, tejże akurat aktualizacji aplikacji Facebooka wytłumaczyć nie można. Zwykle mamy do czynienia z poprawianiem, dodawaniem nowych funkcji. Dzisiejsza aktualizacja dodaje tylko dwie nowe ikony w menu, odpowiedzialne za skrót do funkcji robienia zdjęć oraz rozmów ze znajomymi.

Do tego, jak czytamy w polskich komentarzach w Google Play, użytkownicy skarżą się po tej aktualizacji na jeszcze większe zużycie pamięci i baterii. Jak wiemy Google od samego początku dało dwie ikony do swojej aplikacji G+. Facebook wprowadzając dodatkowe teraz naraził się na głosy niezadowolenia osób, które przyzwyczajone były do jednej aplikacji i jednego skrótu. Chcąc nie chcąc mamy teraz trzy skróty do jednego programu.

Z pewnością zmiana ta ma też inne podłoże. Najwidoczniej Facebook musiał stwierdzić, iż akurat z tych dwóch funkcji, aparatu i prywatnych rozmów, użytkownicy korzystali rzadziej, stąd próba zachęcenia do większej aktywności i wyciągniecie tych skrótów z głównego programu na nasz pulpit.

Aktualizację możemy przeprowadzić odwiedzając Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook