Facebook

Facebook uczy jak korzystać z ich serwisu tych, którzy - teoretycznie - wiedzą to najlepiej

Kamil Świtalski
Facebook uczy jak korzystać z ich serwisu tych, którzy - teoretycznie - wiedzą to najlepiej
0

Takiej zmiany wizerunkowej nad jaką od kilku tygodni pracuje Facebook dawno nie widzieliśmy u żadnego giganta. Firma chyba naprawdę potraktowała wszystko co się dookoła niej dzieje poważnie, bo to już kolejna pozytywna zmiana, o której można napisać jej kontekście. Teraz otworzyła specjalną stronę kierowaną do młodszych użytkowników, gdzie edukuje ich jak korzystać bezpiecznie z ich usług.

Portal dla młodzieży — nowy serwis Facebooka

Kilka godzin temu Facebook uruchomił swoje najnowsze dzieło — Portal dla młodzieży. W praktyce to, po prostu, niewielka strona, na której wszyscy zainteresowani znajdą całą garść informacji na temat tego, jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z portalu społecznościowego.

Ten przewodnik dotyczy całokształtu Twojej obecności na Facebooku i zawiera ogólne wskazówki, porady oparte na przykładach, informacje o prywatności i bezpieczeństwie oraz wszystko to, co niezbędne, aby wygodnie korzystać z Facebooka. To także miejsce, w którym możesz rozmawiać z osobami w swoim wieku – własnym głosem i o sprawach, które uznajecie w Internecie za ważne.

Co znajdziemy w "poradniku"?

Główna część witryny, ta z informacjami, podzielona została na cztery sekcje. Zaczynamy od podstawowych informacji, by przejść do zabezpieczeń, kwestii związanych z bezpieczeństwem, a kropką nad i są zagadnienia związane z prywatnością. W serwisie krok po kroku wyjaśniane są kolejne zagadnienia związane nie tylko z prywatnymi profilami, ale także stronami, wydarzeniami czy tym, jak działają grupy. Wszystko podane w wyjątkowo przystępnej formie, która krok po kroku tłumaczy, jak to wszystko działa, czego można się spodziewać, jakie daje nam możliwości. I choć tytuł nowego serwisu brzmi Portal dla młodzieży, to nie dajcie się zwieść nazwie — wiedzę stamtąd mogą czerpać wszyscy użytkownicy!

Lepiej późno niż później, a nawet wcale

Wyobrażam sobie te reakcje wszystkich maniaków Facebooka, którzy krok po kroku będą wytykać wypisane tam banały. No pewnie, lwia część tamtejszych informacji to podstawy, które powinien znać każdy użytkownik. Powinien, ale jednak życie już wielokrotnie zweryfikowało to, że nie zna. Bo młodzi, choć doskonale radzą sobie ze współczesnymi technologiami pod kątem obsługi i zrozumienia ich UI/UX, tak naprawdę w wielu przypadkach nie mają pojęcia jak one działają. Jakie czyhają na nich zagrożenia, jak mogą się przed nimi chronić. Ich starsze rodzeństwo, rodzice czy dziadkowie którzy także mają konta w serwisie niekoniecznie są w tym lepsi. Dlatego uważam, że takie inicjatywy jak Portal dla młodzieży są jak najbardziej potrzebne — chociażby dlatego, by móc zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami. Bo — znowu — choć dla wielu mogą to być banały, to istnieje także solidna grupka, która się do nich nie stosuje z jednego prostego powodu: braku wiedzy. Dlatego cieszę się, że takie miejsca powstają.

Źródło: Facebook Newsroom

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu