Internet

Awaria - Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp nie działa. Czas zamknąć internety

Grzegorz Ułan
Awaria - Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp nie działa. Czas zamknąć internety
61

Globalne awarie dużych serwisów to ostatnio dość powszechny problem. Teraz taka awaria dotknęła Facebooka i serwisy, które do niego należą.

Kiedy nie działa Facebook można jeszcze przeboleć, ale jak tracimy kontakt ze znajomymi na Messengerze to już się robi problem. Oczywiście zawsze można w tym czasu uruchomić WhatsApp albo Instagram, ale one również nie działają z uwagi na tę samą infrastrukturę.

Patrząc po zgłoszeniach w serwisie Downdetector największy problem jest z Facebookiem, którego to awarię zgłosiło blisko 20 tysięcy użytkowników.

Nieco mniejszej liczbie użytkowników brakuje Messengera, w tym przypadku zgłoszeń jest prawie 15 tys.

Trzecie miejsce na liście potrzeb wydaje się stanowić Instagram z liczbą zgłoszeń na poziomie ponad 6 tys.

Najmniej z kolei jest zgłoszeń dotyczących awarii WhatsApp - ponad 2 tys. To pokazuje, jak duże znaczenie mają w Polsce poszczególne serwisy i usługi.

Rzeczywiście wszystkie te serwisy zmagają się z dużymi problemami. Sama strona Facebook nie ładuje się w ogóle, od jakiegoś czasu nie dochodzą do mnie wiadomości na Messengerze, wiem to po wiadomościach wysyłanych na SMS od znajomych, z kolei uruchomienie WhatsAppa jest niemożliwe, cały czas próbuje nawiązać połączenie z serwerem - bezskutecznie.

Może dzięki tej awarii, choć na chwilę docenimy zapomnianą już wygodę i niezawodność komunikacji via SMS. Ja już się przesiadłem, bo byłem akurat w czasie kilku rozmów na Messengerze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu