Facebook

Facebook Messenger dla Androida z nową, użyteczną funkcją

KK
Konrad Kozłowski
16

Jeżeli na co dzień korzystacie z Messengera, a rozmowy grupowe nie są Wam obce to mam dla Was dobrą wiadomość. Jeżeli jednak ich nie znacie, to także mam dla Was dobra wiadomość. Tworzenie i powracanie do tych rozmów jest od dziś znacznie łatwiejsze w Messengerze dla Androida, więc to dobry moment b...

Jeżeli na co dzień korzystacie z Messengera, a rozmowy grupowe nie są Wam obce to mam dla Was dobrą wiadomość. Jeżeli jednak ich nie znacie, to także mam dla Was dobra wiadomość. Tworzenie i powracanie do tych rozmów jest od dziś znacznie łatwiejsze w Messengerze dla Androida, więc to dobry moment by zacząć je wykorzystywać. Nasz zespół od rana intensywnie dyskutuje, ku niezadowoleniu Grzegorza ;)

Messenger jest wskazywany jako jedyny produkt Facebooka, który za kilka lub kilkanaście lat pozostanie jeszcze w użyciu. Sam nie należę do grupy osób tak twierdzących, ponieważ Facebook zaczyna powoli, czasem nawet za bardzo, ale jednak uczyć się na własnych błędach. Po przejęciu WhatsApp jak bumerang powracało pytanie czy obydwa komunikatory zostaną połączone lub jeden z nich zostanie zlikwidowany na rzecz drugiego. Na nic takiego się jednak prawdopodobnie nie zanosi, czego dowodem mozę być nowość, która zawitała dziś w Messengerze dla Androida.

Jednoczesna rozmowa z wieloma osobami pracującymi nad jednym projektem, kolegami z pracy lub znajomymi z drużyny sportowej jest dziś znacznie łatwiejsza niż kiedyś. Taką możliwość oferuje także Facebook, lecz do tej pory powrót do konwersacji grupowej na urządzeniu mobilnym, gdy ta zawędrowała na "dno" naszych rozmów, nie była łatwa. Dzisiejsza aktualizacja to zmienia.

Na górnym panelu pojawiła się bowiem czwarta zakładka, grupująca takie konwersacje. Wewnątrz niej możemy wybiórczo przypinać rozmowy grupowe, a więc w sytuacji gdy Facebook jest naszym głównym medium komunikacyjnym, taka możliwość może okazać się bardzo pomocna. Podczas pobytu w tej sekcji bardzo łatwo utworzymy także nowe konwersacje dla wielu osób oraz dodamy wspólną grafikę.

Nie jest to nowość rewolucyjna, lecz dobrze przemyślana i faktycznie usprawniająca korzystanie z Messengera. Cieszy mnie, że Facebook zaczyna przykładać więcej uwagi swoim aplikacjom mobilnym i wprowadza zmiany, które faktycznie usprawniają korzystanie z najczęściej używanych funkcji. Niestety, na ten moment funkcja niedostępna jest w wersji dla iOS-a, lecz być może wkrótce ulegnie to zmianie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu