Felietony

Facebook Home do zainstalowania na prawie wszystkich Androidach. Poszło na HTC Desire S

Grzegorz Ułan
Facebook Home do zainstalowania na prawie wszystkich Androidach. Poszło na HTC Desire S
42

Jak wszystkie nowości, powiedzmy to przełomowe, od Facebooka postanowiłem i ja tę przetestować. Mimo, że początkowo wypuszczona na ograniczoną liczbę urządzeń, deweloperzy Androida nie próżnowali od premiery Facebook Home i udostępnili już wersję działającą na większości urządzeń z Androidem. O...


Jak wszystkie nowości, powiedzmy to przełomowe, od Facebooka postanowiłem i ja tę przetestować. Mimo, że początkowo wypuszczona na ograniczoną liczbę urządzeń, deweloperzy Androida nie próżnowali od premiery Facebook Home i udostępnili już wersję działającą na większości urządzeń z Androidem.

Osobiście skorzystałem z instrukcji Mateusza zadziałało na HTC Desire S, a więc już leciwym urządzeniu. Dajcie znać w komentarzach, czy i na jakich telefonach poszło u Was, oczywiście jeśli się zdecydujecie na ten krok:).

Po instalacji, instrukcja jest w paczce w podlinkowanym wpisie, od razu uruchamia się Facebook Home, trochę w bólach jak na zrzucie, ale po chwili w tle ładują się zrzuty z wpisów naszych znajomych. Dotknięcie ekranu w jakimkolwiek miejscu uaktywnia nasz awatar, a dłuższe przytrzymanie wyświetla 3 opcje przejścia do listy aplikacji, Messengera lub ostatnio uruchomionej aplikacji.

Podobnie jak Mateusz polecam nie wybierać na zawsze tego launchera jako domyślnego. Przy dłuższym użyciu staje się męczące ciągłe wyświetlanie wpisów z Facebooka. Wybranie opcji aplikacji przenosi nas najpierw do okna opublikowania wpisu na FB, przesunięcie ekranu uaktywnia dopiero listę aplikacji.

Podsumowując, to nic innego jak taki Flipboard na głównym ekranie smartfonu tyle, że z automatycznym przewijaniem wpisów naszych znajomych i możliwością bezpośredniego komentowania i lajkowania. Na pewno nie jest to coś, z czym da się korzystać z telefonu na co dzień. Nie mniej jednak rozwiązanie jest ciekawe i powinno ugruntować ten sposób wizualizacji aplikacji u innych dostawców. Czy to dobry kierunek? Czas pokaże, na razie Facebook Home nie spotkał się ze zbyt dobrym przyjęciem. Jak dla mnie to fajna opcja na chwilę, nie da się z tego korzystać z jako domyślnego launchera.

Jeśli będziecie mieli problemy z pobraniem paczki od Mateusza, udostępniam Wam swoją, ze swojego Dropboxa. Koniecznie przed instalacją przeczytajcie instrukcję. Przed instalacją konieczne są odinstalowanie obecnych wersji Facebooka i Facebooka Messengera.

W przypadku, gdy nie macie zrootowanych urządzeń, a Facebook jest u Was aplikacją natywną, zintegrowaną z systemem nie będziecie mieli możliwości skorzystać z tego sposobu.

Aktualizacja

Działa na:

- Moje HTC Desire S
- Galaxy SII
- Nexus S
- Nexus 7
- Nexus 4
- Galaxy S3
- ZTE Blade
- Sony Xperia Sola
- HP TouchPad
- Sony Xperia Z

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidFacebook Home