7

Facebook Home bez sukcesów – tylko milion pobrań. Aktualizacja w drodze

Facebook zapowiedział wydanie aktualizacji oprogramowania Home, które niedawno ukazało się na telefony z systemem operacyjnym Android. Przy tej okazji autorzy ujawnili również pierwsze statystyki dotyczące Facebook Home, które miało zrewolucjonizować używanie medium społecznościowego na smartfonach – w przeciągu czterech tygodni Home pobrało na swoje urządzenia milion osób. Tylko milion. W momencie premiery Facebook Home zapowiadany […]

Facebook zapowiedział wydanie aktualizacji oprogramowania Home, które niedawno ukazało się na telefony z systemem operacyjnym Android. Przy tej okazji autorzy ujawnili również pierwsze statystyki dotyczące Facebook Home, które miało zrewolucjonizować używanie medium społecznościowego na smartfonach – w przeciągu czterech tygodni Home pobrało na swoje urządzenia milion osób. Tylko milion.

W momencie premiery Facebook Home zapowiadany był jako prawdziwa rewolucja. Od teraz medium społecznościowe miało być na wyciągniecie ręki, dostępne w każdym potrzebnym momencie, bez konieczności uruchamiania zbędnych aplikacji. Facebook miał stać się integralną częścią telefonu.

Minął miesiąc i przyszedł czas na pierwszą weryfikację tych zapowiedzi. Niestety, Facebook Home nie wywołał rewolucji, jaką zapowiadano. Wedle wielu recenzji i użytkowników nie jest on tak doskonały, jak można było się spodziewać. Sporo osób po zainstalowaniu i przetestowaniu Home zrezygnowało z jego używania, uznając go za mało wygodny.

facebook-phone-price-drop

Na tym tle nie najlepiej wyglądają podane właśnie statystyki pobrań Facebook Home. W ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery ściągnięto go niespełna milion razy. Ile z tych osób pozostało wiernymi użytkownikami oprogramowania Home? Tego już nie wiadomo. Sytuacji ani wizerunku Facebooka nie poprawia fakt, że nie do końca wypaliła współpraca z AT&T – po miesiącu „telefon Facebooka” został przeceniony z 99 dolarów na 99 centów.

Facebook mimo wszystko nie rezygnuje z promowania Home i pracuje nad jego aktualizacją. Dziś ukazał się mały update, eliminujący kilka wykrytych wcześniej problemów. W niedługiej przyszłości mają pojawić się nowe funkcje, te jednak tylko ogólnie zapowiada Cory Ondrejka, odpowiedzialny w Facebooku za urządzenia mobilne. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Źródło: The NextWeb