Facebook

Na ten ruch Facebooka użytkownicy czekali kilka lat. Serwis pozwoli posegregować wpisy chronologicznie

Kamil Świtalski
2

Facebook zapowiada kilka zmian w portalu - w tym wyczekiwaną od dawna. Będzie można zmienić sposób wyświetlania postów.

Facebook daleki jest od ideału. Serwis społecznościowy potrafi zawodzić... właściwie na każdym polu. Od interfejsu, przez dbanie o bezpieczeństwo użytkowników, filtrowanie treści, na sposobie wyświetlania postów kończąc. Od wielu lat chronologia w tym temacie poszła w zapomnienie, a władzę przejęły algorytmy które mają wiedzieć lepiej czego potrzebują użytkownicy. Jak to jest z nimi jest (i ich wiedzą) — wszyscy zdają sobie doskonale sprawę. Dlatego prawdopodobnie wielu użytkowników Facebooka ucieszy się na wieść o powrocie opcji sortowania wpisów chronologicznie!

Facebook pozwoli chronologicznie uporządkować wpisy. Na powrót tej opcji użytkownicy czekali kilka lat

Nie algorytmy, a chronologia. Jak czytamy w ostatnim wpisie newsroomowym Facebooka już niebawem to użytkownicy będą mogli decydować w jaki sposób chcą wyświetlać wpisy i przełączać się między dwoma dostępnymi opcjami według własnego widzimisię. W pierwszej kolejności nowości te trafią do aplikacji na Androida, a dopiero chwilę później na iOS. Na nowości przyjdzie nam jeszcze kilka dni (a kto wie, może tygodni) poczekać — ale biorąc pod uwagę że jest to jedna z tych zmian, której użytkownicy wypatrują od dawna — myślę, że będzie warto. To prawdopodobnie dużo lepsza zmiana, niż dodanie Ulubionych — czyli zestawu kilkudziesięciu profili oraz stron z którymi chcemy być zawsze na bieżąco.

Facebook stawia na transparentność. Powie nam dlaczego podsuwa nam dane wpisy

Facebook i transparentność brzmi jak oksymoron. A jednak, portal wkrótce ma informować użytkowników na jakiej podstawie podrzucił wpisy, które widzimy z dopiskiem "Sugerowane dla ciebie". Ponadto serwis pozwoli ograniczać grupy użytkowników, którzy będą mogli komentować dodawane przez nas wpisy. Niby drobnostka, ale — w zależności od rozmiaru grupy znajomych — może okazać się dla wielu pomocna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: