Facebook

Facebook Bars, czyli nowa aplikacja firmy do... rapowania?

KR
Krzysztof Rojek
2

Jak zostać gwiazdą rapu? Już niedługo, dzięki Facebook Bars, będzie potrzebny do tego tylko smartfon.

Jak bardzo bym się z tym chciał nie zgodzić, to pod kątem popularności muzyka rapowa/hip-hopowa znacznie przebiła takie gatunki jak hard rock czy heavy metal. Jakby na to nie patrzeć, jest też to typ muzyki z nieco niższym progiem wejścia, ponieważ do jej tworzenia w większości wymagane są tylko nasze umiejętności i kreatywność. Dlatego też wielu ludzi próbuje swoich sił, tworząc i publikując własne nagrania w sieci. A jak wiadomo, jeszcze nie wymyślono takiego popularnego trendu, którego nie dałoby się zmonetyzować. I to właśnie zamierza zrobić Facebook.

Facebook tworzy nową aplikację, przez którą będzie można podzielić się swoim rapem

Bars to nowy pomysł Facebooka na walkę z TikTokiem, który aktualnie wchodzi w wersję beta. Aplikacja ma na celu maksymalne ułatwienie tworzenia muzyki. Program będzie miał w swojej bibliotece gotowe podkłady, do których można będzie dołożyć swoją twórczość. Siłą aplikacji ma być łatwość nagrywania i dzielenia się swoimi nagraniami nie tylko na Facebooku, ale też w innych mediach społecznościowych.

Oczywiście, aplikacja będzie miała też funkcje społecznościowe, pokazujące, na jakim poziomie jest rapujący (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany). Poziom ten ustawiają sami użytkownicy, by móc korzystać ze specjalnych funkcji. Początkujący mają do dyspozycji słownik rymów, a zaawansowani otrzymują dostęp do trybu freestyle i muszą złożyć wersy z losowo dobranych przez aplikację słów. Wszyscy natomiast dostaną dostęp do specjalnych efektów audio, bez których współczesna muzyka obejść się nie może, czyli np. autotune.

Czy aplikacja odniesie sukces? Jest to na pewno próba odebrania widowni TikTokowi i dzięki nowym funkcjom oraz popularności rapu taki zabieg ma szansę chociaż częściowego powodzenia. Aplikacja nie jest dostępna jeszcze szerokiej publice i póki co mogą ją pobrać tylko użytkownicy iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: