Facebook

Awaria Messengera - nie działa wysyłanie wiadomości na komunikatorze

GU
Grzegorz Ułan
8

Awaria Messengera trwa mniej więcej od 16:00. Nie ładują się wiadomości, a jak się już załadują pojawia się informacja o łączeniu z serwerem.

Ponad 6 tysiące zgłoszeń o awarii Messengera na Downdetector w ciągu godziny pokazuje jak dużą popularnością cieszy się ten komunikator w Polsce.

Zanim zacząłem pisać tego newsa było ich 3 tysiące, więc najwyraźniej problem zaczyna dotykać coraz więcej osób w Polsce. U mnie początkowo wyłączyła się aplikacja desktopowa Messengera i ponownie uruchomiła z informacją o problemach z połączeniem z serwerem. Po ponownym jej włączeniu nie udało mi się już załadować listy wiadomości.

Z kolei Messenger na Facebooku po długim ładowaniu wyświetla listę wiadomości, ale po wejściu w poszczególne kontakty również pojawia się informacja o próbie łączenia z serwerem i nie ma możliwości wysyłania nowych wiadomości.

Miejmy nadzieję, że awaria Messengera szybko zostanie naprawiona, to źródło kontaktów i wymiany wiadomości dla wielu osób w Polsce, nie wiem czy nie popularniejsze już od wiadomości SMS czy MMS. Na szczęście sam Facebook działa, więc można skorzystać z jego funkcjonalności i kontynuować konwersacje w komentarzach pod postami na swoich profilach.

Awaria Messengera - Aktualizacja 17:30

Wygląda na to, że sama aplikacja mobilna Messengera wróciła już do życia, nadal jednak nie działa, nie można się połączyć z kontaktami na Messengerze wbudowanym w Facebooka.

Awaria Messengera - Aktualizacja 19:00

Wszystkie usługi Messengera zostały już przywrócone, udało się to w 3 godziny. Messenger działa już w przeglądarce, w aplikacji desktopowej i mobilnej oraz na Facebooku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu