Facebook

Czekacie na czarny motyw w Facebooku? Zatem znienawidzicie to, co przygotowują twórcy

Kamil Świtalski
Czekacie na czarny motyw w Facebooku? Zatem znienawidzicie to, co przygotowują twórcy
8

Nie lubicie jasnych motywów w aplikacjach? Nie mam dla was dobrych wiadomości — nowy Facebook jest jaśniejszy niż kiedykolwiek, zobaczcie sami!

Jako że ciemne motywy zarówno w systemie Android jak i iOS są coraz bliżej, twórcy aplikacji regularnie bombardują nas nowymi skórkami w ich produktach. Kolejne elementy ekosystemu Google cały czas zbroją się na premierę Androida Q, ale nie tylko oni. Pozostali twórcy regularnie dokładają tam swoją cegiełkę. Facebook jednak postanowił iść pod prąd -- i choć ich komunikatorem możemy już cieszyć się w ciemnej odsłonie, to wszystko wskazuje na to, że z główną aplikacją popularnego serwisu społecznościowego wcale tak sprawnie nie będzie. Bo, o ironio, ten jaśnieje w oczach — oby tylko w ramach przygotowań do ciemnego motywu...

Zobacz też: Nie możecie się doczekać ciemnego motywu w Messengerze? To mam dobrą wiadomość!

Facebook nie idzie w czernie — zamiast tego, aplikacja staje się... coraz jaśniejszą

Mimo że aplikacja Facebooka na przestrzeni lat zmieniała się wielokrotnie, jedna rzecz pozostawała taka sama — kolory. Dotychczas nigdy nie brakowało tam bieli i charakterystycznych błękitów. I myślę że nikt specjalnie by się nie zdziwił, gdyby aplikacja serwisu społecznościowego zamieniła biele na czerń lub ciemne szarości. Jednak najnowsza wersja programu pozbywa się charakterystycznych niebieskości i zamienia je na... wszędobylską biel — co nie uszło uwadze społeczności XDA Developers. Jak takowa wygląda w praktyce można podejrzeć na poniższych grafikach:

Jak widać na załączonych obrazkach, Facebook wyjaśniał nam w oczach i... dla wszystkich którzy starają się uciekać jak najdalej od jasnych motywów, prawdopodobnie będzie to synonim zła w najczystszej postaci. No cóż, pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że wybielenie aplikacji Facebooka to nic innego, jak przygotowywanie się na łatwiejsze przerobienie jej w ciemny motyw — bez dodatkowych kolorów, będzie to przecież łatwiejsze.

Źródło, grafika: XDA Developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu