Po Godzinach

Eurowizja 2020 w Rotterdamie została odwołana z powodu koronawirusa

Weronika Makuch
Eurowizja 2020 w Rotterdamie została odwołana z powodu koronawirusa
7

Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji ogłosili, że tegoroczne wydarzenie nie odbędzie się. W tym roku konkurs miał odbyć się w Rotterdamie.

Organizatorzy Eurowizji wydali oficjalne ogłoszenie. Eurowizja 2020 została odwołana. Wszystko rzecz jasna przez rozprzestrzenianie się COVID-19. Europejska Unia Nadawców podjęła decyzję, aby nie kontynuować tworzenia wydarzenia na żywo zgodnie z planem. Podkreślają, że zdrowie artystów, pracowników, fanów, gości oraz holenderskich obywateli jest dla nich najważniejsze.

Eurowizja 2020 została odwołana

https://www.youtube.com/watch?v=UQgcqE4a620&feature=emb_title

Majowy konkurs nie odbędzie się. Przez ostatnie 64 lata Konkurs Piosenki Eurowizji gromadził i jednoczył publiczność z całego świata. Tym razem jednak sprawa jest zbyt poważna, aby podejmować ryzyko. Wciąż trwają rozmowy z organizatorami, zarządem Eurowizji oraz miastem Rotterdam na temat zorganizowania konkursu w tymże mieście w 2021 roku. Na ten moment nic jednak nie zostało jeszcze potwierdzone, musimy poczekać na oficjalne komunikaty w tej sprawie.

Właśnie na to czekaliśmy! Przyspieszona premiera „Hejtera” prosto z kina na VOD. Oglądajcie, bo warto

Oczywiście fani konkursu jak i sami artyści są rozczarowani, że nie będą mogli wziąć udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, jednak rozumieją, że obecna sytuacja w Europie jest absolutnym priorytetem, na którym powinny skupić się władze wszystkich krajów. W ciągu najbliższych dni i tygodni organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji będą przekazywać kolejne informacje na temat przenosin koncertu oraz sposobu jego organizacji w przyszłości.

 

Źródło: Eurowizja

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu