Filmy

Świetna akcja Polsatu. Zostańcie w domu, bo w piątek emisja "Kevina samego w domu"

KK
Konrad Kozłowski
22

Wiele firm, operatorów i stacji telewizyjnych reaguje na wydarzenia związane z epidemią koronawirusa. Nie inaczej jest w przypadku Polsatu, który postanowił włączyć się do akcji #zostańwdomu, w ramach której wyemituje wszystkim znany hit.

Kevin sam w domu w piątek na Polsacie

Znalezione obrazy dla zapytania: zostan w domu kevin

Kilka dni temu w Sieci zaczęły krążyć grafiki, na których mogliśmy zobaczyć jednego z ulubieńców polskiej widowni. Mowa oczywiście o Kevinie McAllisterze, który jest głównym bohaterem filmu "Home Alone" znanym w Polsce pod tytułem "Kevin sam w domu". Nie bez przypadku wielu osobom to właśnie on przyszedł do głowy, gdy Polakom nie pozostało nic innego jak pozostać w domach. "Bądź jak Kevin - zostań w domu" głoszą memy. Telewizja Polsat postanowiła wykorzystać tę okazję do przypomnienia rodakom produkcji sprzed 30 lat.

Czytaj też: Co w zasadzie pokochaliśmy w Kevinie samym w domu?

"Kevin sam w domu" na święta w Polsacie, to coroczna tradycja i choć dla wielu osób była powodem do śmiechu, to gdy filmu zabrakło w jednej z ramówek nadawca musiał zmienić plany i przywrócić "Kevina samego w domu" na jego właściwe miejsce. Teraz nie będziemy musieli czekać do grudnia, bo Polsat w najbliższy piątek wieczorem o godzinie 20:00 wyemituje ten film.

Oczywiście bez przeszkód można go zobaczyć także w inny sposób - na serwisach VOD, cyfrowych wypożyczalniach z filmami czy z nośnika fizycznego jak DVD czy Blu-ray, ale wspólne oglądanie filmu z innymi widzami i śledzenie seansu w mediach społecznościowych to zupełnie coś innego. Pokazują to między innymi emisje kolejnych części Harry'ego Pottera na TVN i TVN7, gdy w trakcie trwania filmów poświęcony im hashtag zazwyczaj jest wśród najpopularniejszych tematów w naszym kraju.

Polecamy: Kevin już nie jest sam w domu - świetna reklama Google

Zostań w domu, nawet jeśli nie obejrzysz Kevina

Emisja "Kevina samego w domu" nie jest naturalnie efektem przypadku, bo w piątkowy wieczór Polsat zazwyczaj transmitował nowy odcinek "Tańca z gwiazdami". Ale cieszę się, że Polsat postanowił wybrać właśnie ten film, który tak bezpośrednio nawiązuje do panującej atmosfery i wpisać się w wykreowane przez Sieć trendy. Jestem tylko ciekaw, jak wypadnie oglądalność filmu w takich okolicznościach. W minione Święta "Kevina samego w domu" obejrzało 3,76 mln widzów.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: