Felietony

Ethan Carter lada moment zaginie na PlayStation 4

Paweł Winiarski
Ethan Carter lada moment zaginie na PlayStation 4
6

Zaginięcie Ethana Cartera to jedna z najciekawszych polskich produkcji ubiegłego roku. Na premierze mogli w nią pograć wyłącznie PC-towcy, ale wspominano o wersji dla konsoli PlayStation 4. Sony właśnie ujawniło dokładną datę premiery i cenę gry. Koszty produkcji Ethana Cartera zwróciły się już w...

Zaginięcie Ethana Cartera to jedna z najciekawszych polskich produkcji ubiegłego roku. Na premierze mogli w nią pograć wyłącznie PC-towcy, ale wspominano o wersji dla konsoli PlayStation 4. Sony właśnie ujawniło dokładną datę premiery i cenę gry.

Koszty produkcji Ethana Cartera zwróciły się już w pierwszym dniu sprzedaży (wielką rolę odegrały oczywiście zamówienia przedpremierowe), po trzech miesiącach mówiło się już o 100 tysiącach sprzedanych egzemplarzy. To bez wątpienia sukces debiutującego studia, szczególnie że „przygodówki” nie są aktualnie najpopularniejszym gatunkiem gier.

Można więc śmiało mówić o sukcesie The Astronauts, Adriana Chmielarza i ich Zaginięcia Ethana Cartera. Ale konsolowcy pytali o wersję dla ich sprzętów - ogłoszono, że gra ukaże się również na PlayStation 4. Teraz wiemy już, że tytuł trafi do cyfrowej dystrybucji PlayStation Store 15 lipca, w przedsprzedaży wyceniono go na 71 złotych.

Choć sam nie miałem przyjemności zmierzyć się z polską produkcją, to widziałem, że gra zbierała bardzo dobre recenzje i w żadnym wypadku nie można mówić o rozczarowaniu, które wiele osób wróżyło produkcji Adriana Chmielarza. Tym bardziej cieszę się, że gra już za kilkanaście dni zawita na konsole, bo właśnie PS4 jest platformą, na której chciałbym grę sprawdzić.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

The Astronautsplaystation 4