2

Sportowcy i e-sportowcy mogą śmiało zaglądać na ESPlatform, jeżeli potrzebują pomocy prawnej!

esplatform usługi prawnicze esport
To projekt którego niewątpliwie na polskiej scenie brakowało. ESPlatform ma służyć kompleksowe usługi prawnicze dedykowane sportowcom oraz e-sportowcom!

E-sport rośnie siłę z każdym kwartałem — i jeżeli wciąż jeszcze nie do końca w to wierzycie, to… może nowa platforma stawiająca na równi sporty tradycyjne i elektroniczne was do tego przekona? ESPlatform to nowy projekt, który powstał przy współpracy kancelari LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy oraz Ungier Gliniewicz i Wspólnicy — i skupiać się będzie w całości na świadczeniu kompleksowych usług prawa sportowego.

ESPlatform: kompleksowe usługi prawa sportowego także dla e-sportu

Obie kancelarie specjalizują się w prawie sportowym — zarówno w zakresie lokalnym, jak i międzynarodowym. Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu ESPlatform:

Uruchomienie platformy ma na celu wytworzenie efektu synergii pomiędzy działaniami dwóch liderów usług prawnych dla rynku sportowego w Polsce. W skład zespołu prawnego stworzonego przez obie kancelarie wchodzą specjaliści posiadający wyjątkowe doświadczenie w obszarze najbardziej popularnych dyscyplin sportu, sportów uznawanych za nieco bardziej niszowe oraz niezwykle szybko rozwijającego się biznesu e-sportowego.

AGO Esports

Dalej zaś czytamy:

Nowa platforma adresowana jest nie tylko dla podmiotów tradycyjnie rozumianego świata sportu, lecz również dla środowiska e-sportowego, przeżywające obecnie boom biznesowy i organizacyjny w Polsce i na świecie. (…) To bardzo nowoczesny i wciąż kształtujący się rynek, którego specyfika prawna bardzo odbiega od dyscyplin tradycyjnego sportu. Poruszanie się w tym obszarze wymaga doświadczenia i specjalistycznej wiedzy, którą dysponujemy jako jedyni w Polsce.

Warto mieć na uwadze, że jednym z twórców ESPlatform jest Bogusław Leśnodorski, który jest także współwłaścicielem polskiej organizacji e-sportowej AGO Esports.

Kompleksowa usługa prawna oferowana w ramach ESplatform obejmuje nie tylko obsługę zagadnień ściśle związanych ze sportem, ale także ochrony i komercjalizacji wizerunku, kwestii kontraktowych i prawa pracy, doradztwa podatkowego oraz transakcji biznesowych pomiędzy podmiotami sportowymi a firmami zewnętrznymi.

Projekt zapowiada się interesująco — i niewątpliwie jest to jedna z tych inicjatyw, której polski rynek potrzebował. Czekamy na pierwsze współprace i życzymy powodzenia!

Źródło